Gazete Kilinden Çanak Nasıl Hazırlanır?

Gazete Kilinden Çanak Nasıl Hazırlanır?

Eğer evde okuduğunuz ve hemen sonra atmak zorunda kaldığınız gazetelerinize geri dönüşüm sağlayarak yeniden hayat vermek istiyorsanız tam size göre bir projeyi okuyorsunuz demektir.

Eski gazetelerinizden kil oluşturacak ve bu killerden de istediğiniz tabağı, çanağı hatta ve hatta vazoyu dahi hazırlayabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Gazete kilinden çanak hazırlamak için 2 gazete sayfasına, boya, fırça, plastik eldivenlere, bir tane derin kâseye ve pva tutkala ihtiyacınız var.

Gazete Kilinden Çanak Yapımı

gazeteden kil 1Toplamda 2 sayfa gazete kâğıdını küçük parçalar halinde makas yardımı ile büyük bir cam kâsenin içerisine kesin.

gazeteden kil 2Daha sonra plastik eldivenlerinizi takın ve pva tutkaldan 2 çorba kaşığı kadar kırpılmış gazetelerin üzerine dökün.

gazeteden kil 3Gazete kâğıdı ve tutkal dolu olan kâsenin üzerine 100 ila 150 mili litre normal su dökün.

gazeteden kil 4Kâsenin içindeki malzemeleri iyice yoğurun ve gazete kâğıtlarının kil kıvamına gelmesini sağlayın.

gazeteden kil 5Kalıbını çıkartmak istediğiniz boyuttaki başka bir çanağa plastik buzdolabı poşeti geçirin ve kâseyi ters olarak temizlenebilir bir yüzeyin üzerine koyun.

gazeteden kil 6Kâsenin üzerini hazırladığınız gazete kili ile iyice kaplayın. Killerin birbirine iyice geçtiğinden ve kil kaplamanın aralarından boşluk olmadığından emin olun. Kili birbirine iyice sıkıştırın.

gazeteden kil 7Eğer malzeme arttıysa ziyan olmaması için küçük biblolar dahi kalan malzemeler ile hazırlayabilirsiniz.

gazeteden kil 8İyice kurumasını bekledikten sonra kil kalıbı kâseden ayırarak çıkartın.

gazeteden kil 9Daha sonra hazırladığınız kâse, biblo ya da vazoyu önce boyayın sonra da motifler çizerek süslemesini yapın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder