Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Çok fazla bozukluk etrafta mı dolaşıyor, nereye bozuk paraları koyacağınızı bilmiyor musunuz, çok fazla ufak tefek çanta aldınız ama hiç biri yeterince şık değil mi? O zaman hemen kendi bozuk para çantanızı istediğiniz şıklıkta kendi evinizde hazırlayın.

Gerekli Malzemeler
Süt kartonu, çıtçıt, şık bir kumaş parçası, beyaz uhu, kuvvetli uhu ( mümkünse sıcak uhu) küçük fırça, makas, süs.SUT KARTONUNDAN BOZUK PARA CANTASİ YAPİMİ

Süt Kartonundan Bozuk Para Çantası Hazırlamak

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 2Karton kutuyu iyice açın ve hem alt kenarını hem de üst kenarını komple makas ile kesin.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 3Makas ya da başka bir araç gereç ile karton kutunun yan taraflarını iyice sivrileştirerek düzeltin.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 4Daha sonra parmaklarınız ile kartonun yan taraflarına içeriye doğru bastırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 5Kartonu hem üstten hem de alttan eşit olarak üst üste katlayın ama her katlama yerinde makas ile kenarları sivrileştirmeyi unutmayın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 6Kartonu yeniden açın ve bu sefer karton kutunun üst tarafındaki bölgeyi 3 kenardan kesin. Yani 2 küçük yan ve 1 büyük yanı kartondan keserek ayırın. Kestiğiniz büyük kısım kartonun yapıştırma yeri tarafından olsun.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 7Kartonun orta yapıştırma yerini bulun ve parmaklarınız ile ayırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 8Kartonun yan taraflarını makas ile iyice düzeltin.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 9Beyaz tutkalı kartonun dış yüzeyine komple sürün.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 10Kartonun tutkal sürülmüş tarafını kumaşa yapıştırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 11Kumaşı yukarıdaki şekilde gördüğünüz gibi kesin ama unutmayın kapak için olan fazla kısmı için kumaşı biraz üst tarafta fazla bırakın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 12Kartonun kapak kısmının her iki yanını da üçgen oluşturacak şekilde hafifçe makasınız ile içe doğru kesin.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 13Kumaşı içe doğru eğer var ise sıcak uhu ile yoksa kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 14Daha sonra uzun kenarlarına uhu sürüp iki uzun kenarı birbirine yapıştırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 15Kartonu kapak kısmı hariç içe doğru ikiye katlayın ve bir tarafına iç taraftan uhu sürüp diğer taraf ile yapıştırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 16Çıtçıtın takılacak yerini yani delik kısmını üste ya da alta diğer kısmına da diğer kapak tarafına yapıştırın.

Kutudan bozuk para cantasi yapimi 17Şıklığı tamamlaması için de kapağın üzerine şık bir süs yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder