Deri Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

Deri Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

Deri mobilyalar temizlenirken özellikle sedir ağacının kabuklarından yapılmış olan sabunu kullanmanız en iyisidir. Mobilyanın deri kısmını parlatırken isterseniz sadece yumurta akı da sürebilirsiniz. Eğer deri koltuğunuz sürekli kuruyor ise deri kumaşı yağ ile ovabilirsiniz.

Deri Mobilyalar Bakımı Ve Temizliği

Deri kumaşın esnekliğini koruyabilmek için mutlaka her ay keten tohumu yağından 2 ölçü kadar alın ve sadece 1 ölçü kadar sirke ile karıştırın. Bu karışım ile mobilyanızın deri kısmını cilalayın. Ya da isterseniz lanolin ve birde mobilya yağı kullanarak da cilalama işlemini uygulayabilirsiniz.

Yumuşak bir bezin üzerine 3 damla kadar zeytinyağı damlatın. Sonra bu bez ile deriyi hafifçe ovun. Bu sayede derinin yumuşamasına yardımcı olursunuz.

Deri döşeme ya da koltuğunuzu korumak için temizleme işlemi uyguladıktan sonra deriyi vazelin yardımı ile ovun. Daha sonra bu şekilde 4 saat kadar bekletin. Sonrasında deriyi yumuşak dokulu bir bez ile silin.

Çok basit bir yöntem olsa da deri döşemeyi sabun yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Deri koltuk ya da mobilyaların çok uzun bir süre boyunca ıslak kalmamasına dikkat edin. Deri üzerindeki basit lekeleri temizlemek için yumuşak olan bir sabun deterjanı ile temiz suyu karıştırın. Daha sonra bu karışımı iyice köpürtün ve bu köpüğe de temiz ve yumuşak dokulu bir bez batırın ve döşemeyi güzelce silin.

Deri koltuk ya da döşemenin kendine has parlaklığını korumak için temiz bir bezi süte batırın ve bu bez ile deriyi iyice silin.

Sürekli kayan deri minderlerinizin kaymasını engellemek için minderlerin alt kısmına temiz el havluları tutturun. Bu sayede deri minderler kesinlikle kaymayacaktır.

Deri koltuklardaki delik ve yırtıkları onarmak için kanepe ya da koltuğun alt kısmında bulunan fazla deri parçasını dikkatli bir şekilde kesin. Daha sonra zarar görmüş olan bölümün üzerine bu parçayı dikkatlice yerleştirin. Daha sonra görülmeyecek derecede ince olan misina ile parçayı yama yapın.

Gördüğünüz gibi pahalı temizleme malzemeleri kullanmadan ve onarma için büyük paralar vermeden kendi evinizde deri mobilyalarınızın bakım ve onarımlarını yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder