İPUÇLARIM

Giysiden Kahve Lekesi Nasıl Temizlenir?

Giysiden Kahve Lekesi Nasıl Temizlenir?

Aynı miktarda olan boraks ve gliserini karıştırın ve macun kıvamına getirin. Sonrasında kumaşın üzerine uygulayıp kumaşın üzerinde 1 ya da 2 saat kadar beklemesine izin verin. Sonrasında kumaşı soğuk su yardımı ile iyice durulayın.

Eğer isterseniz lekeli kumaşı vakit kaybetmeden soğuk su ile yıkayabilir ve durulama işlemini de beyaz sirke yardımı ile yapabilirsiniz. Ancak beyaz sirkeden sonra bir defa daha soğuk su iel durulamakta fayda vardır.

Kahve lekesi üzerine hemen su içermeyen el temizleyici uygulayabilirsiniz sonrasında sadece soğuk su yardımı ile durulayın.

Taze Kahve Lekesi

½ litre kadar suyun içerisinde 30 gram kadar boraksı iyice eritin ve hazırladığınız bu karışımın içerisine kahve lekesi olan kumaşı batırın. Birkaç defa karışıma kumaşı batırıp çıkardıktan sonra durulama işlemi uygulayın.

Eskimiş kahve lekesini temizlemek için gliserin yardımı ile lekeli bölgeyi iyice ovun ve 30 dakika bu şekild ekumaşı beklettikten sonra ılık su yardımı ile kumaşı durulayın.

Eğer leke birkaç saniye kadar yeni ise hemen lekenin üzerine tuz dökün. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde leke çıkacaktır.

Beyaz Pamuklu Kumaşta

İlk önce kahve lekesi olan bölgeyi sabunlu su ile yıkayın. Bu şekilde leke geçmedi ise hemen oksijenli su ile lekeyi temizleyin. Eğer kumaş uygun ise sulandırılmış çamaşır suyu kullanmanız daha iyi olur.

Renkli Kumaşta

Renkli kumaşlarda dikkat edin ve ilk önce lekeli bölgeye biraz gliserin uygulayıp ılık ya da soğuğa yakın bnir suda durulama işlemi yapın.

Nazik Kumaşta

Nazik kumaşlarda su karışımı en iyisi olacaktır. Sıcak suyun içerisine küçük bir yumurtanın sadece sarısını ve içerisinede biraz gliserin ekleyin. Daha sonra bu karışım ile lekeli bölgeleri silin ve durulama işlemini de ılık su ile yapın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.