İPUÇLARIM

Laminat Yerler Nasıl Parlatılır?

Laminat Yerler Nasıl Parlatılır?

Bir bayram sabahını ele alalım misafirleriniz aradı ve yoldalar. Misafirleriniz geldiği zaman onları ışıl ışıl parlayan tertemiz mis gibi laminant parkeleriniz ile karşılamak istemez miydiniz ? Evet dediğinizi duyar gibi oluyorum.Özellikle biz hanımlar evimizi sarayımız gibi görürürüz ve o saraya en özel en güzel biçimde büyük bir titizlikle bakar ve üstüne titreriz .

Laminant parkelerimizi temizlemek ve parlatmak için piyasadaki belirli fiyat aralığındaki zengin içerikli alternatiflerden birini kullanabileceğimiz gibi evde de kendi araç ve gereçlerimiz ile kendi karışımlarımızı ve temizlik materyallerimizi meydana getirebiliriz.

Örneğin size evde her zaman bulundurduğunuz yani genel olarak el altında bulunan materyallerden oluşturarak temizlik ve parlatma işleminizi gerçekleştirebileceğiniz bir karışım ; ihtiyacınız olan sadece iki şey var.

Laminat nasıl temizlenir?

Biraz sirke ve bir miktar deterjan. Küçük bir kap alın ve içerisine biraz su ekleyin daha sonra deterjanınızı ilave ederek ilk adımı tamamlayın. Bu işlemlerden sonra deterjanlı su karışımınıza bir miktar da sirke ekleyerek karışımınızı elde edin. Daha da sonra elde ettiğiniz bu karışımla laminant parkelerinizi silin. Evet bu işlem laminat parkelerinizin daha da parlamasına kesinlikle oldukça katkı sağlayacaktır.

Başka bir püf nokta daha : ihtiyacınız olanlar arap sabunu, sirke, sıvı sabun. İlk adım arap sabununu sulandırmak daha sonra içine bir miktar sirke ekleyin ve güzel bir koku sağlamak için kendi zevkinize uygun bir sıvı sabunu da ekleyerek karışımı tamamlayın ve bu karışımla parlak mı parlak parkelere sahip olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.