İPUÇLARIM

Kedileri Evde Yönlendirmek İçin Ne Yapılabilir ?

Kedileri Evde Yönlendirmek İçin Ne Yapılabilir ?

Evinizde baktığınız sevimli kedicikler en umulmadık yerlere kıvrılıp uyumayı çok sever. Bi bakarsınız petek üzerinde, bi bakarsınız ayakkabıların içerisinde uyuyor. Bizim ne kadar rahatsız olarak gördüğümüz yerleri kediler ne hikmetse gider seve seve oralarda yatar. Ayrıca garip şekillere girerek uyuyan kedilerin evinizde istemediğiniz bölgeye gitmesini engellemek için, istemediğiniz yerde uyumasını önlemek için iki noktaya dikkat etmenizde fayda var.

Öncelikle kediler naftalin kokusunu hiç sevmez. Uyumasını istemediğiniz yere naftalin koyarsanız kedi oraya yaklaşmaz. Ev içerisinde kullanabileceğiniz bu yöntemi motosiklet sürücüleri uzun süredir zaten bilip uygulamaktadır. Sabah motosikletin selesinde kedi görmek, derinin tırmıklandığını görmek istemeyen motosiklet sürücüleri selenin üzerine naftalin yerleştirmektedir.

İkincil olarak yine kedilerin oturup yatmasını istemediğiniz bölgeye naylon serebilirsiniz. Kediler naylon üzerinde uyumaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Güncel dedi ki:

    Bu yöntemi hiç denemedim ancak pirelerden korumak %100 mümkün olmuyor. Ev temiz, yerler temiz kendi kendine mi üretiyor anlamadım. Bilgiler için teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.