Kuru cilt için ne yapmalı Kuru cilde nasıl bakım yapılmalı

Cildiniz çok kuru veya pul pul dökülüyor diyorsanız kuru ciltler için doğal bakim önerileri.
Cilt bakımlarından en zorlarından biri kuru ciltlerdir. Cildinizin sürekli nemli kalması gerekir ve düzenli bakim yapılması şarttır.
Ciltteki kuruluk kaşıntı, pul pul dökülme, çatlama gibi sorunlar doğurabilir. Bu tür durumlarda mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır. Bilmediğiniz ilaçlar kulaktan duyduğunuz bilgiler size fayda yerine zarar verebilir.

Kuru ciltler için bakim önerileri:

  • Kurumuş ciltler için yağı alınmış taze çiğ süt en faydalı üründür. Yüzdeki makyajı temizledikten sonra boyun ve yüz bölgenize çiğ sütü yedirerek masaj yapınız. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra nemlendirici makyaj kremi sürünüz.
  • Makyajınızı temizlerken koyu ve yağlı cins temizleyici ile nemlendirici tonik kullanınız.
  • Gözaltlarına krem sürerken içten dışa doğru masaj yaparak kremi yediriniz.
  • Kuru ciltliler soğuğa, güneşe ve rüzgâra karşı cildi korumalıdır.
  • Terlemekten kaçınmalıdır. Alkollü yüz temizleme suyu ve sabun kullanılmalıdır. Sabun kullanıldıktan sonra bol suyla durulamalı ve kurulamalıyız. Yazın koruyucu krem sürmeden kesinlikle dışarı çıkılmamalı.

Kuru ciltler için doğal maske:

Ezilmiş muz ve rendelenmiş salatalıktan yapılan maskeler kuru ciltler için iyidir.Eğer cildiniz kuru ise bir muzu ezin, içerisine bir çay kaşığı bal veya badem yağı karıştırıp yüzünüze sürün. Bir kaç dakika bekleyip ılık su ile yıkayın.

2 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.