İPUÇLARIM

Sıcaktan uyuyamıyorum ne yapmalıyım, Sıcak havalarda uyumak için neler yapılır

Sıcaktan uyuyamıyorum ne yapmalıyım, Sıcak havalarda uyumak için neler yapılır

Sıcakların iyice hissettiği sıcak yaz aylarında uyumakta sorunlar yaşıyorsanız  Konun devamında sıcaktan korunup daha rahat bir uyku çekme yöntemlerini bulacaksınız.
Gerçekten bazı geceler oluyor ki saatlerce yatağın içerisinde bir o yana bir bu yana dönerek uyuma savası veriyorum. Gene öyle bir gecenin sorunda bu konuyu araştırmaya karar verdim.

Vücut ısısını düşürmek için soğuk içecek; Sıcak havada vücut sıvısı normalden daha çok azalacağı için, bol miktarda içecek tüketilmeli. Benim tavsiyem yatağınızın başucuna soğuk bir bardak süt veya cay koymanızdır. Soğuk sütü uyumadan önce içmeniz  hem sıvı ihtiyacınızı hemde vücut ısısını düzenleyecektir.
Duşun serinleme etkisi ile rahat uyku; Günün sonunda dinlenmemiz için rahat uyku şart  Gecemizi dinlenerek geçirmemiz için yatmadan önce duş alırsak, serinlememize ve rahat bir uyku çekmemize yardımcı olacaktır.
Etkisinden şüpheliyim ama soğuk çorap; bazı kişilerden duyduğuma göre buzdolabında soğutulan çoraplarda uykuya dalmanıza yardim ediyormuş  Buradaki mantığı su şekilde kuruyorum, ayaklarımızı soğutarak vücut ısısını dengelemek. Denemedim yalanda yok az ilginç geldi lakin kaybedecek ne olabilir ki? Denemekte fayda var.
Uyuyacağınız odayı serinletmek; klima veya vantilatör kullanımı hastalanma riskini artırabileceği için tavsiye etmiyorum. Odanın kapıları açık kalsın mümkünatı var ise bir pencere yarim açık kalsın bu şekilde içeriye serin ve temiz hava girecektir. Temiz oksijende uykumuzu getirme yöntemlerinden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.