Baygınlık Neden Olur, Baygınlık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Baygınlık Neden Olur, Baygınlık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Baygınlık denilen olay beyne doğru giden kanın kesilmesidir. Yani beyne giden kan kesilir ise kişi o anda bayılır ve bilinç kaybına uğrar.

Bu duruma yol açan nedenler arasında duygusal şoka bağlı olarak kalp atışının bir anda zayıflamaya başlaması, düşük kan basıncı denen durum, aşırı ve ani kan kaybı ve bazı durumlarda da kişinin çok uzun bir süre boyunca ayakta kalmasıdır.

Bayılmanın Belirtileri Nelerdir?

Bayılma durumunun en belirgin ve en göze çarpan belirtileri arasında esneme, terleme ve solgunluk bulunmaktadır.

bayilma

Baygınlık Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bayılacağınızı hissettiğiniz zaman düşüp vücudunuzun ciddi yaralar almasını önlemek için kesinlikle beklemeden ilk bulduğunuz kanepe ya da koltuğa oturun ya da uzanın.

Daha sonra yine vakit kaybetmeksizin ayaklarınızı başınızın üzerine ve hemen dizlerinizin arasından başınızı uzatıp hemen ön tarafa doğru eğilin veya bacaklarınızı hemen yüksek bir sandalye, sehpa ya da masaya uzatın.

Eğer bayılacağınızı hissettiğiniz etrafta bir şey yok ise hemen dikkatli bir şekilde yere düz bir şekilde ve sırt üstü bir şekilde uzanın.

Eğer isterseniz hemen dilinizin üzerine sadece 1 damla kadar doktor Bach’ın terapi otunu damlatabilirsiniz.

Eğer sürekli olarak bayılıyorsanız ya da daha önce hayatınızda 3 ya da 4 defa bayıldıysanız bu bayılmaya meyilli bir yapınızın olduğunu göstermektedir. Eğer sizde böyle bir yapıya sahipseniz yanınızda ya da evinizde sürekli olarak minik bir şişe biberiye ya da kâfurun özü taşıyabilir ya da bulundurabilirsiniz. Bayılacağınızı hissettiğiniz anda hemen biberiye ya da kâfurun koklayabilir ve hemen kendinize gelebilirsiniz. Bu özler kan sirkülâsyonunu destekleyecek ve kendinizde kalmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca bayılma durumundan sonra hemen kendinize gelebilmeniz için ya da bayılmadan önce bilincinizi kaybetmeden durabilmeniz için bir fincan kadar hafif bir şekilde demlenmiş olan papatya çayı içmeniz yeterli olacaktır.

Unutmayın!
Bayılmaya eğilimli kişiler, heyecan, stres, üzüntü ve ani şok haberler almaktan uzak durmalıdır.

Bu tür kişiler ile yani kolayca bayılan kişiler ile yakın arkadaş ya da akrabaysanız bu kişilere kesinlikle ani ölüm haberleri ya da ani kötü haberler vermeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder