Küçük Temizlik İp Uçları mı Lazım?

Küçük Temizlik İp Uçları mı Lazım?

Evet, hanımlar, hepimiz zaman zaman ufak tefek de olsa yardım almayı isteriz. Çünkü biliriz ki, bazı sorunlar küçük gibi görünse de bazen canımızı gerçekten sıkabilir. İşte bu gibi zamanlarda küçük temizlik ipuçlarından faydalanmak isteriz. Şimdi sizlerin işlerini daha da kolaylaştırmak için, sizlere her yerde bulamayacağınız ama gün içinde sürekli karşınıza çıkan evdeki küçük sorunların çözümlerini sunacak ipuçlarını anlatacağız.

Tozlu Koltuklar Canınızı Sıkmasın

Koltuklar çok tozlandı ama elektrik süpürgemiz bozuldu veya misafir geleceği zaman elektrikler gidiverdi. Korkmayın bu küçük gibi görünen ama büyük bir sorun olan problemin çaresi, bir nemli bez ve bir sopadan ibarettir. Hemen koltuğunuzun üzerine nemli bir bez serin ve serdiğiniz bezin üzerine sopa ile vurun. Bu sayede hem koltuktaki tozlardan kurtulursunuz hem de bez nemli olduğu için odaya toz yayılmasını önlersiniz.

Etiket İzleri Tarihe Karışsın

Yeni bir elbise veya bir çarşaf aldınız ama etiketi çıkartmaya kalktığınızda bir anda etiketin bir kısmı kumaşın üzerinde kaldı ve hatta iyice yapıştı değil mi? Sakin olun. Öncelikle etiketlerin hızlı bir şekilde çekilmemesi gerektiğini hatırlatıp, hemen evde temizlik ipuçları konusuna devam ediyorum.  Eğer o anda yapabilirseniz etiket yapışan kumaşın üzerine biraz sıvı yağ sürüp etiketi çıkartabilirsiniz. Eğer bu yönteme dahi etiket direniyorsa, o zaman en etkili yol olan sıcak fön hilesini kullanacağız. Yani, fön makinesini sıcağa ayarlayıp etiketin üzerine tutacağız ve etiketin tamamen ve kolayca çıktığını göreceğiz.

Küçük Temizlik İp Uçları mı Lazım

Kahve Lekesi İle Savaşalım

En güzel giysileri giydik, evi temizledik arkadaşlarımızı kahve içmeye davet ettik. Eğlence dorukta fakat o da ne, kahveyi tutamadık ve kahve önce üzerimize oradan da en güzel halımızın üzerine döküldü. Sakın telaş yapmayın sizin ihtiyacınız olan şey küçük bir temizlik ipucundan başka bir şey. Hemen ve hiç vakit kaybetmeden kahve dökülen bölgeyi buz gibi su ile ıslatıyoruz ve biraz gliserin ile çitiliyoruz ve kahve lekesi ile savaştaki mücadelemizi kazanıyoruz.

Cam Kırıldığında Eyvah Demeyin

Cam eşyaları herkes sever. Ama cam ne kadar güzel olsa da, kırıldığında tam bir kâbus olur. Zerre kadar parçalar her yere dağılır. Ne kadar güzel süpürürsek süpürelim, o minicik parçaları bir türlü tamamen yok edemeyiz. Ya bizim ya da sevdiklerimizin ayaklarını kesmeyi hedef alan bu küçük cam parçalarından kurtulmanın bir yolu olmalı değil mi? Evet aslına bakarsanız var. Cam kırıldığında, cam kırıklarını süpürdükten hemen sonra, ıslak bir pamuk ile cam kırılan bölgeyi silin ve tek bir zerre cam parçası dahi kalmadığına şahit olun.

Biberondaki Mama Kalıntısı

Hijyen çok önemlidir özellikle biricik bebeklerimiz için. Ama öyle zamanlar olur ki, biberondaki inatçı mama kalıntıları bizi tedirgin eder. Biberon mevzu bahis olunca, kimyasal maddeler ile temizlememiz söz konusu dahi değildir. Pekiyi ne yapmalıyız şimdi? Hemen küçük temizlik ipuçlarının size şimdi vereceği kolay ama çok işe yarayacak olan ipucunu uygulamalıyız. Yani, mama kalıntısı bulunan biberonun içine peçete parçaları atmalı ve biberonu sıcak su ile çalkalamalıyız. Mama kalıntıları biberondan çıkarıldıktan sonra da, hemen soğuk su ile biberonu birkaç defa daha çalkalamayı unutmamalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sohbet dedi ki:

    Hemen başlayayım gecenin bu saatinde :)) sabah da yatarım paşalar gibi 😀

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder