Evde Çanta Ve Laptop Çantası Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Evde Çanta Ve Laptop Çantası Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Yeni bir çantaya kimin her zaman ihtiyacı olmaz ki? Evet, biz hanımların her zaman için yeni ve şık kimi zaman neşeli görünümde kimi zaman da ciddi görünümde çantalara her daim ihtiyacımız olur.

Gerekli Malzemeler
İstediğiniz tür ve görünümde kumaş, iç astarı için polyester, ipek ta da ince bir kumaş, makas, iğne, iplik, süslemek için çiçek ya da istediğiniz türde süsleme malzemeleri ve elbette çıtçıt ya da benzeri bir kapama malzemesi.

Bu kumaşları yeni alabileceğiniz gibi çanta olarak evde giymediğiniz bir bluzun kumaşını, iç astar olarak ince bir tişörtün kumaşını kullanabilir, süslemek için de evde bir kenarda duran ve hiçbir kıyafete uymayan şık bir düğmeyi tercih edip tasarruf edebilirsiniz.

Evde Çanta Nasıl Dikilir

canta dikimi 1İlk adım olarak hem asıl çanta kumaşını hem de astar kumaşı ölçerek kesin. Her iki kumaşta tam olarak istediğiniz büyüklükte kesilmeli. Biri diğerinden küçük olmamalıdır.

Kumaşları keserken bu kumaşları ikiye katlayacağınızı unutmadan kesmelisiniz.

canta dikimi 2Daha sonra uygun olan ipliği seçip asıl kumaşın üzerine astarı koyup elde tüm astar çevresini kumaşa dikin. Eğer astarın kaymasından endişeleniyorsanız astarı ilk önce kumaşa toplu iğneler ile tutturun ve dikiş ilerledikçe toplu iğneleri çıkartın. Elbette üst kısmı kapamayın çünkü kumaşı dış taraftan iç tarafa çevirmeniz gerek.

canta dikimi 3kumaşı düz tarafa çevirin ve astarın kalan kenarını da elinizde dikin.

Eğer evde dikiş makineniz varsa dikişleri elde değil makinede de yapabilirsiniz ama yoksa direk elde dikebilirsiniz. Elde dikerken ince ve sık dikişler atmaya çalışın.

canta dikimi 4Daha sonra istediğiniz boyutta hem alt kenardan hem de üst kenardan kumaşı katlayın.

canta dikimi 5Alt kenarı katladığınız kumaş kenarının her iki yan tarafını da dikin.

canta dikimi 6Çıtçıt eklentilerini istediğiniz gibi çantanıza ekleyin. İsterseniz yapışkan olan çıtçıtlardan isterseniz de demir olan çıtçıtlardan kullanabilirsiniz. Her iki çıtçıt türü de hazır olarak satılmaktadır.

canta dikimi 7Süsleme olarak hazır kumaş çiçekleri ya da düğmeleri kullanabilirsiniz.

Elbette tığ işlerimizi takip eden hanımlar zaten bir sürü çiçek modeli işlediler isterlerse bu projede o çiçeklerden birkaç tanesini yan yana kullanıp ellerlindeki işleri değerlendirmeye başlayabilirler.

Anladığınız üzere sevgili hanımlar yayınladığımız hiçbir proje boşuna değil. Bu projeler diğer projeler ile birleşecek ve farklı projeleri oluşturacaklar. İster yün işi, ister nakış, isterse de dikiş olsun bu projeler her zaman için diğer projelere zamanı geldikçe destek olmak için var.

Laptop Çantası Nasıl Dikilir?

canta dikimi 8Bu tekniği öğrendiğiniz zaman yani evde hızlı bir şekilde el çantası hazırladığınız zaman kalın kumaşlardan da rahatlıkla laptop çantası hazırlayabilirsiniz. Laptop çantası için gerekli olan elbette kalın bir kumaş parçasıdır.

canta dikimi 9Tek yapmanız gereken yukarıdaki adımları bu kalın kumaş ile takip etmektir. Dikişleri elde yapacaksanız daha sıkı dikişler atmayı unutmayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder