Buzdolabındaki Buzlar Nasıl Eritilir?

  • 03 Eylül 2014
  • 5.450 kez görüntülendi.
Buzdolabındaki Buzlar Nasıl Eritilir?

Temizlik, kadınların vazgeçilmezlerinden ve en titizlendikleri konulardan biridir. Mutfak temizliği, özellikle de beyaz eşyaların temizliği epeyce zaman alır. Bununla beraber mutfak temizliğinde en çok sorun yaşadığımız beyaz eşyaların başında belki de buzdolabı gelmektedir. Eğer bir de dolabınız biraz eskiceyse buzlanma sorunu korkulu rüyalarınızdan biri olabilir. Gel gelelim, buzdolabındaki buzları eritmek sanıldığı kadar da kolay değildir, öyle bir anda buzu kazıyıp, sökmeye çalışarak veya dolabın fişini çekerek gereksiz ve zahmetli olacaktır ve bir çözüm de sunmayacaktır.

Buzları eritmenin yollarından bahsetmeden önce, sizleri buzlanmaya nelerin sebep olabileceği konusunda uyarmamız daha doğru olacaktır.

Buzlanma sebepleri:

  • Dolaptaki havanın nemli olması
  • Kapağın sık sık açılıp kapanması
  • Yüksek soğukluk ayarı
  • Yiyeceklerin nemli olması ya da sıcak yerleştirilmesi
  • Kapaktaki lastiğin hava kaçırması

Buzları eritmeye çözüm aramadan önce bu durumları kontrol edip, varsa ortadan kaldırmaya çalışın. Buzdolabı kapağını sık sık açıp kapatmayın, sıcak yiyecekleri yerleştirmeyin ve mümkün mertebe en düşük ayarda soğutmada kullanın.
Bunun yanında kalınlığı 1 parmak yani yarım cm olan buzları mutlaka eritmelisiniz. Aksi halde buzlar daha da kalınlaşarak, dolabın soğutma gücünü düşürebilir ve dolap daha fazla enerji harcayabilir.

Şimdi gelelim buzları çözdürmek için önerilere…

  • İlk olarak buzluğunuza sirke dökebilirsiniz. Sirke deki alkol, kısa zamanda buzları eritip sizleri de büyük bir dertten kurtaracaktır.
  • İkinci olarak da,1 tencere suyu kaynatıp buzluğa yerleştirin ve ardından kapağı kapatın. Tencereyi buzlukta 10-15 dakika beklettikten sonra, buzları tahta spatula ile kazımaya çalışın. Böylece buzlar, kütle halinde düşecek ve dolapta herhangi bir soğukluk kaybı olmadan hızlı ve pratik şekilde buzları temizlemiş olacaksınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder