Sevdiğim Erkeğin Dikkatini Nasıl Çekerim?

Sevdiğim Erkeğin Dikkatini Nasıl Çekerim?

Kendimize çok güvendiğimiz, güzel olduğumuzu düşündüğümüz halde bir erkeğe nasıl yaklaşacağımızı bilemeyebiliriz. Kadınların erkeklere yaklaşımında toplumsal faktörlerinde büyük etkisi vardır. Sürekli hanımefendi olmakla öğütlenen bayanlar, bir erkeğe yaklaşırken bu kalıpların oluşturduğu engeli aşamamaktadır. Sevdiğim erkeğin dikkatini nasıl çekerim diyorsanız size ayrıntılarıyla nasıl yapacağınızı söylüyoruz.

Düşüncelerinde netlik olsun

Bayanlar erkeklere göre çok çabuk fikir değiştirebilirler çünkü her ayrıntı onların seçimini etkileyebilir. Bu yüzden karşınızdaki erkeği etkilemek istiyorsanız isteklerinizde net olduğunu fark ettirmelisiniz. Hırs ve inat yapmadan istediğinizi elde etme niyetindeyseniz hem davranışınızla hem de sözlerinizle bunu belli etmelisiniz. Birini çok beğendiğinize rağmen o yokmuş gibi davranmanız artık eski bir numara haline geldi. İlk adamı bayan atmamalı ancak karşıdaki kişinin ilgisi belliyse gereken mesajlar karşı tarafa verilmelidir. İlişki başladıktan sonra duygularınızı çok abartılı olmamak şartıyla ifade edebilirsiniz. Erkekler cesaretli bayanları beğenirler ancak cesaret göstererek açıldıkları bayanları daha değerli görürler.

Erkek arkadaşınla farklı görüşte olduğunda onu eleştirmeden kendi düşüncelerini ifade edebilmelisiniz. Onu seviyorsun diye onun her teklifini kabul etmek zorunda değilsin. Kendi kararlarını verebilen bir birey olarak davrandığında sevdiğin erkeğin dikkatini daha çok çekeceksin.

Güven verdiğinde puanları kaparsın

İnsanlar ilişkilerinde güven duymak isterler, emin olmak için de güvenle ilgili bazı ipuçları aramaya başlarlar. Bir bayanın kendine güven dolu olması, bir erkeğin aradığı en önemli özelliklerdendir. Duruşuyla, konuşmasıyla, ses tonuyla güven veren biri olduğunuzda sevdiğiniz sizi etkileyici bulacaktır. Olaylar karşısında net bir tavrınızın olması, kişiliğinizde taviz vermediğiniz özelliğinizin bulunması, olaylar karşısında adil tutumunuz sevdiğiniz kişide artı puan oluşturacaktır.

Gülümse ve pozitif biri olduğunu göster

Herkese gülmek çok yakışır, gülünce insanlar güzelleşir. Hiçbir erkek melankolik takılan, sürekli dertlerinden bahseden, hayatta umudu kalmamış birini hayatına almak istemez. Güzel olsanız bile çevrenize negatif enerji saçıyorsanız, insanlar sizden yavaşça uzaklaşacaktır. Psikologlara göre, bir erkek gülen bir kadını daha güzel buluyor ve o yüzü kolay kolay unutmuyor. Siz de sevdiğiniz erkeği etkilemek istiyorsanız, onun yanında gülmeli ve karamsarlığı bir kenara atmalısınız. Erkek arkadaşına sorunlarınızı değil güzel anılarınızı, üzüntülerinizi ve problemlerinizi güvendiğiniz bir kız arkadaşınıza anlatmalısınız.

Erkekler sürekli gözyaşı döken bir kadını hayatlarında istemezler. Yeni tanıştığınız dönemlerde sizin ağlamanız onu etkileyecektir ve sizinle ilgilenecektir ancak bu sadece tek seferlik bir durumdur. Erkekler naif ama güçlü duran bayanları takdir ederler. Onun yanlış tavrında üzüntünüzü belirtebilirsiniz ama yanında ağlamamaya dikkat etmelisiniz.

Aşırı makyaj yapmamalısın

Bakımlı olmakla çok makyaj yapmak arasında hiçbir bağlantı yoktur. Makyaj, yapay bir görüntü oluşturuyorsa erkeğe güzel değilim ve güvensizim mesajı vermiş olursunuz. Makyaj yaparken doğal görüntünüzden çok uzaklaşmadan sadece yüzünüzdeki güzel yerleri açığa çıkarma amacı gütmelisiniz. Çok lüks bir mekana gittiğinizde yoğun makyaj dikkat çekmeyebilir ancak günlük yaşamda aşırı makyaj yapmak sevdiğiniz kişiyi sizden uzaklaştıracaktır. Cildinizde probleminiz yoksa fondöten kullanmayın sadece pudra uygulaması yapın. Göz kalemi, ruj ve rimel günlük makyaj için yeterli malzemelerdir. Erkekler duru bir güzelliğe sahip bayanları daha çekici bulurlar ve kendilerini onlara daha yakın hissederler.

Onun fikirleri senin için önemli mi?

Erkeklerin kadınları koruma içgüdüsü vardır ve kendilerinin düşünceleri önemsendiğinde daha değerli hissederler. Siz de sevdiğiniz erkeği etkileme planı yapıyorsanız bazı konularda onun fikrini alabilirsiniz. Örneğin senin zevkine güveniyorum hangi filme gideyim, bu konu hakkında önerin ne gibi cümleler kurarak sizin için önemli olduğunu ona hissettirin. Sizin sorunuz karşısında kendinden emin cevaplar verecek ve sizi artık kendisine daha yakın hissedecek. Bu maddede dikkat edeceğiniz nokta, sizin için çok önem arz eden konularda erkeğe danışmamanızdır. Verdiği önerileri gerçekleştirmediğinizde onu umursamıyormuş izlenimi oluşturursunuz.

Giyim kuşamınıza dikkat etmelisiniz

Erkekler fiziksel görüntüye önem verirler ve şık bir bayana bakmaktan kendilerini alamazlar. Şık olmak çok açık giyinmek değildir, aksine sade ve çekici olan giyim tarzını tercih etmelisiniz. İlk zamanlarda sizin açık giyinmeniz onun dikkatinden kaçmayacaktır lakin sevdiğiniz uzun süreli bir ilişki istiyorsa sizin açık giyiminizi tehlike olarak görebilir. Şık ve dekoltesi ölçülü kıyafetler giydiğinizde ve sevdiğinize içten yaklaştığınızda isteğiniz sonucu elde edersiniz.

Erkeğin yanında dedikodu yapmayın

Erkekler bol muhabbetli kadınlardan hoşlanırlar ancak dedikodu yapanları içten pazarlıklı görürler. Sevdiğiniz erkeğin yanında çok yakın arkadaşınızı kötülemeyin, ortak arkadaşlarınız hakkında dedikodu yapmayın. Konular hakkında kendi fikrini söyleyebilirsiniz lakin özel meselelerinizi ayrıntılarıyla ortaya dökmeniz yanlıştır. Sizin için önemli olan bu meseleler erkekler için çok basit konular olabilir. Çok konuşan, başkalarını kötüleyen ve hayat amaç olmayan biriyseniz sevdiğiniz erkeğin gönlünü çelemezsiniz.

Sevdiğiniz hangi burçta biliyor musunuz?

Astrolojiyle ilgilenen biriyseniz, sevdiğiniz erkeğin doğum tarihini alarak onun hangi burç olduğunu anlayabilirsiniz. Her insan ayrı bir mucizedir ancak burçlar kişiler hakkında genel tanımlamalar yapmaktadır. Bir balık erkeğiyle bir koç erkeğinin özellikler aynı değildir. Koç bedenini çok sever, spor salonlarından çıkmazken balık erkeği şiirler yazar, şarkılar söyler. Kova erkeği sürekli gezer, dağa taşa tırmanır, boğa erkeği daha sakin ve oturaklıdır.

Oğlak erkeği dediğim dediktir fikri zor değişir, başak erkeği her konunun nedenini sonucunu araştırır. İkizler erkeği kıskanç değildir aksine birçok kişiyle iletişim kurmaktan hoşlanır. Aslan erkeği lüksü sever, marka takıntısı olabilir. Yengeç erkeğinin duyguları çok önde olduğu için ona bağırarak, kavga ederek kendinizi sevdiremezsiniz. Yay erkeklerinin özgür tavırlarını engellememelisiniz onu olduğu gibi sevdiğinizi göstermelisiniz.

Kapris yapmak erkeği etkilemek için yanlış bir yoldur

Erkekler peşinden koştuğu kadınları sever klişesi artık tarih oldu. Erkekler kendini rahatlıkla ifade eden, duygularını net ortaya koyan lakin adım atmayı erkeğe bırakan kadınları tercih ederler. Yetişkin insanlar çocuk değildir, birinin peşinden koşmazlar ve başkasının onu tutmasını beklemez. Yetişkinlerin en önemli özelliği sağlıklı biletişim kurabilmeleridir. Siz de çok hoşlandığınız bir erkeği kendinize aşık etmek niyetindeyseniz kaprisi bir kenara bırakmalı, düşüncelerini kaçmadan ifade edebilmelisiniz.

İyi günün ve kötü gününde yanındayım

Sevdiğinizin kalbini fethetmek amacındaysanız, ilk yapmanız gereken iyi ve kötü günde onun yanında olmaya gönüllü olduğunuzu belirtmektir. Sizden yardım istemese bile sizin her an ondan gelen telefona cevap vereceğini bilmeli. Günümüzde insanların ilişkiden beklentileri sevgi, saygı, anlayış ve güvendir. İlişkinin başında bu öğeleri sağladığınızda hiçbir erkek size hayır diyemez.

Başka kimliklere bürünme

Sevdiğim erkeğin dikkatini nasıl çekerim yazısında bu maddeye çok dikkat etmelisiniz. Eğer sevdiğiniz lüks yaşamayı seven, marka giyen biriyse ve sizin maddi durumunuz onun gibi yaşamaya müsait değilse başka biri gibi numara yapmamalısınız. Sizi seven olduğunuz gibi, eğrinizle doğrunuzla sevmeli. Sevdiğiniz kişinin her teklifine evet demeyin, hayır diyerek kendiniz olmalı başarın. Sevdiğinizin her isteğinizi kabul etmeniz sizi ilerde kendinizi ifade etme zorluğuna sürükleyecektir. Ben buyum ve beni böyle seveceksen buyur hayatıma gel diyebilmelisiniz.

Her konuyu koşabileceğin bir sevgili ister misin?

Sevdiğinizle istediğiniz her konuyu konuşmak, fikir alışverişi yapmak, seviyeli şekilde konular hakkında tartışmak bir ilişkinin dinamiklerindendir. Politikadan spora her konuyu araştırmanız, sevdiğinizle ortak noktalar oluşturmanız gerekiyor. Fanatik bir spor hayranıysa beraber maça gitmeyi teklif edebilmelisiniz. Ortak hobilerinizi yapabilir, beraber spor salonuna yazılabilirsiniz.

Gönülden gelen bir söz dağları yıkar

Başkasına kendimizi beğendirmeye çalışırken aslında kendimizde cevheri unutuyoruz. Gönülden söylenen bir çift söz, tüm buzları eritebilecek güçtedir. Kalbin verdiği güçle sevdiğinize hesapsız bir konuşma yapın. Gerçekten sizi sevmeye niyetliyse gönlünüze gereken özeni gösterecektir. Mutlu bir yaşam dileriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder