Dişil Enerjimi Nasıl Ortaya Çıkarabilirim?

Dişil Enerjimi Nasıl Ortaya Çıkarabilirim?

Bebekken bile oyuncaklarını ayağında sallamanın, onlara yemek yedirmenin nedenini hiç düşündün mü? Dünyaya gelirken hem bedenen hem ruhen eril ve dişil özellikler gösteriyoruz. Bu enerjiler sayesinde kendi kimliğimizi bulabiliyoruz ve cinsiyetimizle barışık yaşıyoruz. Dişil enerjimi nasıl ortaya çıkarırım ve kendime güvenirim diyorsanız yazımızı dikkatle okumalısınız.

Dişil Enerji Bedenin Sol Tarafındadır

Öncelikle bilmemiz gereken her insanda dişil ve enerjinin var olmasıdır. Zamanla cinsiyetimize göre bu enerjiler azalır ya da çoğalır. Dişil enerjide problem olduğunda bedenin sol tarafında rahatsızlıklar oluşabilmektedir. Başınız sol taraftan ağrıyorsa, sol kolunuz uyuşuyorsa ya da kalp rahatsızlıklarınız varsa, sol ayağınız kırıldıysa ya da incindiyse bunun sebebi dişil enerjideki sorunlar olabilir. Bunun için bedeninizi takip etmeniz yeterli olacaktır.

Dişil Enerji Yaratıcıdır, alternatifler üretir

Dişil enerji var olan durumu çoğaltmaya ve yeni fikirler üretmeye odaklıdır. Bu yüzden kadınlar patlıcandan turşu, hamsiden tatlı yapabilmektedir. Alternatifler oluşturabilme sayesinde yeni iş alanları bulabilirler, olmayanı var edebilirler. Tarihten bu ayna erkekler getirmiş kadınlar getirileni değerlendirerek faydalı hale getirmiştir. Var olan durumunuzu avantaja çeviremiyorsanız, yeni fikirlere açık değilseniz dişil enerjinizin iyi çalışmadığını söyleyebiliriz.

Dişil enerji alıcı özelliği gösterir

Üreme sistemine bakıldığında kadınlar alıcı, erkekler vericidir. Kadın üremek için çaba göstermez sadece gelen spermi kabul eder ya da etmez. Hayatın her alanında da kadın çaba göstermemeli, olanakları değerlendirmelidir. Seçici taraf dişidir ve hangisinin ona uygun olduğuna sezgilerle karar verir. Dişil enerjisinde sorun olan kişiler, sürekli bir çaba halindedir ve ulaşamama duygusunu çok yaşar.

Erkekler dişi yanını ortaya çıkaran bayanları seçer

Dişil enerjiyi saklamak isteyen bayanlar, güçlülüklerini erkek gibi davranarak gösterirler. Özellikle çocukluğunda erkek gibi yetiştirilmiş bayanlarda, kadın kimliğini reddetme görülmüştür. Toplumda yansıtılan kadın figürü, birçok bayana ikinci sınıf insan olmayı benimsetir. Dişil enerjide problem yaşayanlar evliliklerinde büyük sorumluluklar alırlar, her yere yetişirler ve hayatın yükünü tek başına üstlenirler. Oysaki doğada her şey bir dengedir ve dişil enerji yaşamak için çaba göstermez, olanaklar onun ayağına gelir.

Dişil enerji olayın süreciyle ilgilenir

Sevgilinize beni seviyor musun sorusunu sorduğunuzda alacağınız cevaplar bellidir. Erkekler sonuç odaklı olduğu için sevip sevmediğini net şekilde cevaplar. Dişil enerjiyse neden sevdiğini düşünmeye başlar, ne zamandır ve ne kadar sevildiğini sorgular. Dişil enerji olayın neden ve sonuç bağlantısını oluşturur.  Bir olay hakkında düşüncelerini söylediğinizde, karşıdaki erkek direkt bunun çözümü ne olabilir diye düşünmeye başlar. Kadınlarsa sadece olayın onda yarattığı etkiyi anlatmak ister, çözümü değil. İşte ilişkilerdeki tartışmaların sebebi eril dişil enerjinin farklı özellik göstermesidir.

Dişil enerji yönetilmek ister

Dişil enerji durağanlığı temsil ettiği için bir başkasının karar almakta yardım etmesini bekler. Bir giyim mağazasına gittiğinizde ne alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, seçenekler arasında boğuluyorsanız dişil enerjinin etkisi altındasınız demektir. Erkekler bu yüzden bir mağazaya giderler, istedikleri kıyafetleri alırlar ve 5 dakika içinde alışverişi bitirirler. Eril enerji çözüm odaklı davrandığı için kıyafeti alıp almadığıyla ilgilenir, dşil enerjiyse kıyafeti alıp almamaktan çok nasıl bir kıyafet istediğiyle ilgilenir. Karar almak konusunda eril enerjinin yardımına ihtiyaç vardır.

Dişil enerjide sahiplenilmek duygusu ağır basar

Dişil enerjinin belirgin özelliği biri tarafınsan sahiplenilmektir. Bulunduğu ortamda ve durumda varlığını sürdüren dişil enerjinin eril enerji tarafından desteklenmesi gerekir. Duygusal ve kırılgan yapısını dengeleyecek düşünceleriyle çözüme ulaştıracak eril enerji ona iyi hissettirir. Dişil enerji su gibidir, durumun şeklini rahatlıkla alır. Bu yüzden kadınlar erkeklere göre yaşam koşullarına daha rahat ayak uydurur. Maddi ve manevi değişimde dişil enerji olanla yetinebilir.

Dişil enerjinin katı kuralları yoktur

Dişil enerji ılımlıdır, anlayışlıdır, olayları her yönüyle değerlendirir. Şefkatli olduğu için birçok yardımlaşma kurumunda görev alır. Zor durumdaki insanlara yardım eder, hayvan severdir. Bir olay karşısında duygularıyla hareket eder, kesin kurallar koymaz. İnsanları dinler ve ona göre karar verir, iyi bir dinleyicidir. Yapılan organizasyonlara ayak uydurur, içe dönüktür. Dişil enerjisi dengede olan biri duygularıyla olayı değerlendirip düşünceleriyle karar alabilir.

Dişil enerjide duygusallık ön plandadır

Dişil enerjinin özelliği duygularıyla hareket etmesidir. Sezgisel yanı olaylar içindeki nedenleri çözmede etkilidir. Konuşurken bir kişinin hangi amaç güttüğü, söylenen sözdeki hedef, konuşmalardaki samimiyet dişil enerjiyle kolaylıkla anlaşılır. Hayatlarındaki kişinin davranışlarından, konuşma tarzından ne düşündüğünü tahmin edebilir.

Dişil enerji evde vakit geçirir

Dişil enerjinin baskın olduğu kişiler sürekli evde vakit geçirirler, toplum önünde kendilerini güçsüz görürler. Toplum içinde yanlış anlaşılmaktan korkarlar, kendilerini düzgün ifade edemezler. Güvenli buldukları kutudan dışarı çıkmazlar, kendi doğrularıyla yaşarlar. Değişim ve dönüşüm tercih etmezler, olması durumunda da kolaylıkla ayak uydurabilirler. Yemek yapmak, evdeki eşyalarla ilgilenmek, temizlik yapmak eril enerjinin yansımasıdır.

Dişil enerji yüksekse ne olur?

Bir kadında dişil enerji yüksekse kendini sadece bir cinsel obje olarak görmeye başlar, çevresine bu şekilde kendini ifade eder. Tembellik, umursamazlık, aşırı duygusallık söz konusu olur, bu da olaylar karşısındaki direnci azaltır. Kendine acımaya başlar ve muhtaçlık duygusuna kapılır.  Dişil enerji yüksekliğinde kişinin arkadaşları oldukça azalacaktır hatta yalnız kalma isteği artar. Kararsızlık ve olaylarda çözüme oluşamama problemi oluşur.

Erkeklerde dişil enerji arttığında çevresi tarafından pasif görünmeye başlar. Başkasının kararlarıyla yaşamaya mahkum olur, sürekli fikri değişir. Sevdiklerini koruyamaz, sürekli düşüncel saldırıya uğrar. Üretkenlik azalır, durağanlık söz konusudur.

Dişil enerji düşük olursa ne olur?

Dişil enerjisi düşüklüğünde kişi gaddarca davranacaktır, başkalarının duygularını önemsemeyecektir. İkili ilişkilerde kadın her şeyi yapan taraf olacak ve bu ilişkide çatırdamalara sebebiyet verecektir. Kadın hastalıkları problemleri sık görülebilir, kadınsal hatlar değişebilir. Dişil enerjide kadın erkek gibi davranır, her olayda atılgan olur. Uzun süre dengeleyemediğinde de yalnız yaşama duygusuna kapılabilir, ilişkisini sonlandırmak isteyebilir.

Dişil enerjisi dengesizliğinin sebebi nedir?

Enerjilerdeki dengesizliğin çoğu çocukluk dönemine bağlıdır. Çocukken erkek gibi davranılan, sen kendini ezdirmezsin, güçlüsün diye büyütüldüyseniz dişil enerjiniz yok saymış olursunuz. Günümüzde eril enerjinin yüksek olma sebebi de budur, savaşların çoğalması, insanların acımasız davranışları, hayvanlara yapılan şiddet dişil enerjinin düşüşünden kaynaklanmalıdır. Ailesinde kadın fertlerin pasif olması, babanın anneye ezici davranması dişil enerjiye karşı bir direncin oluşmasına neden olur. Özellikle kırsal yaşamda düşüncesini pek ifade edemeyen kız çocukları büyüdüklerinde başkalarına bağımlı yaşamaya devam ederler. Cinselliği bir görev gibi görürler ve birçok cinsel rahatsızlıklarda dişil enerjinin az olması görülmüştür.

Dişil enerjiyi nasıl dengelerim?

Hem erkek hem kadın dişil enerjisini dengelemelidir. Kadınlar dişil enerjisini dengelemek için kendi vücutlarıyla barışmak zorundadır. Dişilikten utanmamalı, kendini beğenmelidir. Ruhen cinsiyetine saygı duymalı, kendisinin değerli olduğuna inanmalıdır. Dişil enerjiyi dengelemenin başka yolu sezgileri güçlendirmek, felsefi konularla ilgilenmektir. Gelen iltifatları kabul etmeli, onaylanma duygusunu tatmalısınız. İlişkinizde duygularınızı ve düşüncelerini rahatça ifade edebilmeli, erkeğin sizi koruma isteğinden rahatsız olmamalısınız. Sürekli ağlamak yerine sözcüklerle kendinizi ifade edebilme yolunu seçmelisiniz. Sizi yemeğe davet eden bir erkeğin hesabı ödemesine izin vermelisiniz. Yemekten centilmenlik yapmasını, sandalyenizi çekmenizi ılımlı karşılamalısınız. Sizi arabasıyla evinize bırakma isteğini, arabaya binerken kapınızı açma hareketini geri çevirmemelisiniz.

Dişil enerji olan gelen seçeneklerden istediğini seçer bu yüzden sizi etkilemek için erkeğin yaptıklarını gülümseyerek karşılayın. Sizinle buluşmak isteyen erkeğe mekan seçimini bırakın, siparişleri garsona onun söylemesine izin verin. Cinselliğinizden utanmayın, beğenilmekten korkmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sule dedi ki:

    Bayan yerine kadını kullanmanızı tavsiye ederim. Seçim size aittir.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder