İPUÇLARIM

Köpeğimi Nasıl Yıkarım, Köpek Yıkamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Köpeğimi Nasıl Yıkarım, Köpek Yıkamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Merhaba sevgili ipuçlarım okuyucularımız, bu makalemizde sevimli dostlarımız köpeklerimize nasıl daha sağlıklı bir banyo bakımı uygularız bunu anlayacağız.

Çünkü bildiğiniz üzere evcil hayvanları yıkamak bazen hiç kolay olmaz ve bazende biz net ve doğru yıkama tarzını bilmediğimiz için hem köpeğimizi hemde kendimizi mutsuz edebiliriz.

O yüzden her konuda olduğu gibi köpek yıkamayı tam ve doğru olarak öğrenmek ve köpeğimizin bakımını bu şekilde yapmak hem bizim hemde köpeğimiz için önemlidir.

Köpek Yıkamanın Püf Noktaları

• Köpeğinizi banyo yaptırmadan önce mutlaka tüylerini taramalı ve tüylerdeki kırışık ve karışmış olan bölgeleri nazikçe açmalısınız. Çünkü köpeğinizin topak olmuş olan tüyleri banyoda suyu gördülermi daha bir sıkılaşırlar. Her ne kadar şampuan kullansanızda topak olan tüyleri banyoda açmayı başaramazsınız.
• Eğer köpeğinizi evde yıkıyorsanız yani bahçede değilde evde zemine kaymayı önleyen malzemeler koymayı sakın ihmal etmeyin.
• Köpeğinizi banyo yaptırmaya başlamadan önce mutlaka deri tasmasını çıkarmayı ihmal etmeyin. Banyo yaptırırken mutlaka tasma kullanmayı tercih ediyorsanız deri tasma yerine naylon tasma takın.

kopek-yikama-banyo• Mutlaka köpeğiniz için köpek şampuanları kullanın.
• Köpeğinize şampun sürmeden önce muhakkak tüm vücudunu tabi başı hariç ıslattığınızdan emin olun. Unutmayın başı ıslanan bir köpek hemen silkelenmeye başlayacaktır.
• Köpeğinizin gözlerini, ağzını ve kulaklarını elleriniz yardımı ile şampuan girmemesi için nazikçe kapatın.
• Köpeğinize banyo yaptırma işlemi bittikten sonra vücudunda kalan fazla suyu elleriniz ile sıvazlayarak akıtın, daha sonrasında kuru ve temiz bir havlu ile kurulayın.
• Bazı köpekler tabi alıştırmaya bağlıdır bu, kurulama işleminde saç kurutma makinesi ile kurutulabilirler. Eğer saç kurutma makinesi ile köpeğinizin tüylerini kurutacaksanız o zaman en düşük derecedeki ısıyı seçin ve makineyi köpeğinizin üzerinde nazikçe gezdirin. Unutmayın sakın saç kurutma makinesini tüylerine yada derisine fazal yaklaştırmayın.
• Köpeğiniz tamamen kuruduktan sonra tüylerine nazikçe son bir fırçalama yapın, daha sonra nemli bir bezle silin ve banyo yaptırırken taktığınız naylon tasmayı çıkarıp yerine deri tasmasını takın.
• Unutmayın sevgili köpek severler köpeğinizi aşırı yıkamanız köpeğinizin derisinin doğal yağını kaybetmesine yol açar.
• Köpeğinizin kötü kokmaması için 2 yada 3 ayda bir onu yıkamanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.