Diş Ağrılarında Alınması Gereken Önlemler

Diş Ağrılarında Alınması Gereken Önlemler

Evet değerli anneler ve ev hanımları bugünkü konumuz evde ansızın bizim yada sevdiklerimizin başımıza gelebilecek ani diş ağrıları ve bu diş ağrılarını önlemek hem de diş sağlığımızı korumak için alabileceğimiz önlemler hakkında elimizden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Diş ağrılarında alınması gereken önlemler makalemizde tam bir diş bakımı nasıl olur ve ansızın gelen ağrılarda alabileceğimiz önlemleri tek tek ele alacağız.

Diş Ağrısı İçin Alınacak İlk Önlemler

Eğer bir diş ağrısının geldiğini hissediyorsanız ya da ağrıyı önceden kestirdiyseniz hemen mutfağa koşun bir diş sarımsak veya biraz maydanoz  bulun. Eğer sarımsağınız varsa dişinizi sarımsak ile ovun ya da maydanozu çiğneyin. Eğer daha farklı bir yöntem kullanmak istemekteyseniz yapabileceğiniz 2 farklı yöntem daha vardır. Bunlardan ilki karanfil çiğnemek ikincisi ise bir miktar kuru çayı dövüp tütün gibi sigara kağıdına sarıp içmektir.

Diş Lekelerine Karşı Ne Yapmalı? Sigara ya da kahve nedeni ile sararan dişlerinizden dolayı utanmak zorunda değilsiniz. Sarı lekelere en hızlı çare dişlerinizi bir miktar karbonat ile ovmaktır. Dişlerdeki diğer lekeleri çıkartmak için yapabileceğiniz diğer şey ise dişlerinizi limon kabuğu ile ovmaktır. Ya da limon kabuğunu rendeleyip rendelenmiş limon kabuğu ile dişlerinizi fırçalayın. Ayrıca günlük hayatınızın bir parçası olan tuzda diğer bir diş temizleyicisidir.

Diş Eti Temizliği Nasıl Yapılır? Diş etlerinizi temiz ve sağlıklı tutmanın bir yolu diş etlerinizi zeytinyağı ve tuz karışımı ile ovmaktır. Eğer evde zeytinyağınız yok ise o halde her gece yatmadan önce diş etlerinizi sofra tuzlu su ile çalkalayın ve ovun.  Diş etlerinize çok daha iyi bakmak isterseniz hafta da en az bir defa diş etlerinizi oksijenli su ile çalkalayın.

Diş Fırçasının Bakımı Nasıl Yapılır? Dişlerinizin bakımını tam olarak yapmak istiyorsanız o halde diş fırçanıza da nasıl bakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Öncelikle yeni aldığınız diş fırçanızı hemen kullanmaya başlamayın, en az 2 gün boyunca diş fırçanızı soğuk suda bekletin. Diş fırçanızın kıllarının dibinde birikmiş olan tortuları temizlemek için ise diş fırçanızı bir müddet sıcak ve tuzlu suyun içinde bırakın. Ayrıca diş fırçası bakımının vazgeçilmez bir diğer parçası ise diş fırçanızı 3 ila 5 dakika kadar oksijenli suyun içinde bırakmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder