İPUÇLARIM

Kola lekesi nasıl çıkar?

Kola lekesi nasıl çıkar?

Yıllardır formülü bilinemeyen kolanın lekesinin temizlenmesi de büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Peki, çok merak edilen kola lekesi nasıl çıkar. Kolanın dökülür dökülmez lekeye müdahale etme şansınız bulunmuyor ise ve üzerinizde de birçok mağazayı gezerek almış olduğunuz ve sevdiğiniz kıyafet var ise yaşadığınız hayal kırıklığı az çok tahmin edilebilir.

Fakat artık bu tür kazalardan kurtulmak geride kaldı. Çünkü kolanın lekesini çıkartmak, kolanın formülü kadar gizli olmamaktadır. Kola döküldüğü zaman eğer kurumamış ise ilk önce kıyafetinizi hemen çıkartıp soğuk suya bastırmanız gerekmektedir. Aradan 1-2 saat kadar süre geçtikten sonra da makinenizi uzun yıkama programına alıp çalıştırabilirsiniz.

Eğer bir yolculuk durumu söz konusu ise ve yine bir kaza geldiyse başınıza lekenin üzerine tuz serperek bekletmeniz gerekmektedir. Tuz bulamazsanız dökülen kolayı su ile temizlemeye çalışmak kesinlikle yanlış bir hareket olacaktır. Eğer lekeleri bu şartlarda su ile ovalayarak temizlemeye kalkarsanız lekeyi yaymış olursunuz ki bu da lekenin çıkmasını zorlaştırmaktadır.

Peki, kola lekesi nasıl çıkar? Yapmanız gereken tek şey ise eve kadar beklemek ve daha sonra şu yöntemleri uygulamak olmalıdır. Lekelerin üzerlerine 1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanını ellerinizi kullanarak iyice yaydıktan sonra ılık su ile köpürtmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise yine ılık su ile durulama yaparak kola lekesini temizleye bilirsiniz.

Sirke, hem ev temizliği için hem de beden temizliği için kullanılabilen bir üründür. Kola lekesi nasıl çıkar sorusuna bir cevap olarak ta sirkeden faydalanabilirsiniz. Lekenin üzerine sirke uygulayarak beklettikten sonra yine tekrar makineye atarak temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.