İPUÇLARIM

Lipom Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Lipom Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Lipom hareketli yağ bezeleridir. Tıp dilinde ur’da denilir ve cilt altında oluşur. Tedavi yöntemi cerrahi ameliyatlardır. Lipomlardan kurtulmanın birkaç farklı yöntemi vardır. En yaygın kullanılan yöntem; lokal anestezi uygulanarak bölgeden kesi yapılarak alınmasıdır.
Alternatif Tıp’ın etkisi yağ bezelerinde(Lipom) de uygulanmaktadır. Bitkisel kürler ve yağlarla yapılan masajlar yağ bezelerine küçültücü etki sağlamaktadır. Jojoba yağı, aloe vera yağı ve lavanta yağı ile yapılan masajlar yağ hücrelerinin dengesini sağlayacağından lipomların küçülmesine etki edecektir. Soğan kürü ve lavanta kürünün de vücuttaki yağ hücreleri dengelemesi özelliğiyle yağ bezelerinizin küçülmesine etki edecektir.

  • Soğan kürünün hazırlanışı; 3 çay bardağı suyun içerisine orta boy bir soğanı dört parçaya ayırıp atın ve 5 dakika ağzı kapalı bir kapta kaynatın. 5 dakika sonunda altını kapatın ve ılınması için bekleyin. 15 gün boyunca aç karınla günde 2 kez düzenli uygulayın kıza zamanda faydasını belli edecektir.
  • Lavanta kürünün hazırlanışı; 3 çay bardağı kaynayan suya 2 çay kaşığı lavanta atıp demlenmeye bırakın ve 15 gün boyunca akşam yemeklerinden 2 sonra için. Her gün taze hazırlayın ve toplamda 45 gün kullanın.

Lipom sorununuza bitkisel yöntemlerle kalıcı sonuca ulaşamadıysanız, cerrahi yöntemi kullanarak 1-2 cm bir kesikle veya lıposuction denilen yöntemi kullanarak 6-7 mm bir kesi yapılarak metal boru yöntemiyle yağ bezi vakumla vücuttan çıkarılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.