İPUÇLARIM

Kedim Çok Yemek Yiyor, Bunun Sebebi Nedir?

Kedim Çok Yemek Yiyor, Bunun Sebebi Nedir?

Reyhan hanımın bize yöneltmiş olduğu sorusu;“Kedim çok yemek yiyor. Bu aralar çok iştahı var. Acaba bunun sebebi nedir?

Reyhan hanım, kediniz hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için kediniz deki iştah artmasının sebebini bir tek uzman veterinerden öğrenebilirsiniz. Ama size şunu söyleyebilirim, kesinlikle bir hastalık belirtisi olabilir. Mutlaka veterinere danışmanız gerekir.

Reyhan hanım kediniz kısırlaştırdığımı? Çünkü çok yeme durumları kısırlaştırılmış kedilerde daha çok görülür. Kısırlaştırılan kedinin metabolizması yavaşlar ve şişmanla eylemine girerler.

Bu tür durumlarda kedinizi doygun tutacak içeriğinde fiber olan doğurucu tokluk hissi veren gıdalar seçmelisiniz. Tabii ki bu benim size bir önerim mutlaka veterinere danışın.

Ne tür hastalıklar olabilir?

Çok yemek yiyen kedilerde metabolik sorunlarda olabilir. Şeker hastalığını mutlaka araştırmak gerekir.
Karaciğer yağlanması, çok yemek yiyen kedilerde sıkça karşılaşılır. Bel çevresi kalınlaşan, yani şişmanlamaya başlayan kedilerde karaciğer ve böbrek sorunları ile çok sık karşılaşılır.

Bu tür sorunları olan kedilerle bol zaman geçirip daha çok hareket etmelerini sağlayın. Beraber yapacağınız daha çok hareket edilecek oyunlar ve oyuncaklar seçilmeli. Malum kilo almak kolaydır verilmesi çok zor olduğundan bol bol enerji tüketmesine yardımcı olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.