İPUÇLARIM

Kan Lekesi nasıl Çıkar?

Kan Lekesi nasıl Çıkar?

Hemen konuya giriyorum sevgili hanımlar. Kan lekesini çıkartmak kolay değildir bunu hepimiz biliyoruz. Ama bazı arkadaşlarımız hala kan lekesini sıcak su ile çıkartmaya çalışıyormuş. Oysa bu kan lekesini çıkartmak için bir yol değildir ve tam aksine sıcak su kanın pişerek kumaş üzerinde veya halıda çok daha fazla yerleşmesine neden olur. Hâlbuki bazı yöntemler ile kan lekesinden tamamen kurtulmak mümkündür.

Halıdan Kan Lekesi Çıkartmak

Aslına bakarsanız sevgili hanımlar halıdaki kan lekesini en iyi şekilde çıkarmanın en kolay yolu lekeli kısmı beyaz sirke ile ovmaktır.

Beyaz Kumaştan Kan Lekesi Çıkartmak
Bu tür kumaşlarda lekeyi çıkartmak için en sağlıklı yöntem lekeli kısmı oksijenli su ile ıslatmaktır. Ve daha sonrasında ılık su ile lekeli kısmı yıkamaktır.

kan lekesi nasil tamizlenirRenkli Kumaşlardan Kan Lekesi Çıkartmak
Renkli kumaşlardan kanı temizlemek için yapılacak ilk iş biraz nişastayı bir miktar su ile karıştırarak bir hamur yapmaktır. Daha sonra yaptığınız bu hamuru lekeli kısma sürün ve iyice kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bir fırça yardımı ile iyice temizleyin.
Renkli kumaştan kan lekelerini temizlemek için bir diğer yöntem ise, bir aspirini biraz suda iyice eritin ve lekeli kısmı erimiş aspirin ile iyice örtün. Bırakın aspirin iyice kurusun. Aspirin iyice kuruduktan sonra bir fırça yardımı ile kumaşın lekeli kısmını iyice temizleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.