Duvar temizliğinde Püf Nokta, Ev Duvarlarımı Nasıl Temizlerim?

Duvar temizliğinde Püf Nokta, Ev Duvarlarımı Nasıl Temizlerim?

Temizlik denince akla hep evin içinin yada mobilya veya eşyaların temizliği akla gelir öyle değil mi? Oysa ev hanımlarını çileden çıkaran her an temizleyebilecekleri şeyler değil temizlenmesi çok zor ve hatta fazla para gerektiren şeylerin temizliğidir. Bu gibi bir duruma örnek verecek olursak buna en güzel örnek ev duvarları olur. Çünkü hala ülkemizdeki duvarlar tamamen temizlenen boya cinsinden boyalar ile kaplı değillerdir. Tüm ülkemizin evlerindeki duvarlar temizlenebilen boya cinsinden olana dek duvar lekelerini temizleme ipuçlarına hanımların ihtiyacı olacaktır.

Duvar Temizleme Püf Noktaları

Ev duvarlarınızı temizlemek istiyorsanız öncelikle bütün evin duvarlarını aynı günde temizlemeyi unutmalısınız. Tabi aynı anda dört beş hanım bir araya gelip temizlemeyecekse. Çünkü duvar temizlemek halı yıkamaktan çok daha fazla yorucu olabilir bu nedenle her gün bir oda duvarını temizlemenizi öneririz.
• Temizlemeye başlamadan önce temizlemeye karar verdiğiniz odanın tam ortasına kaynar su dolu büyük bir leğen veya kazan koyun. Hiç gecikmeden ondanın kapılarını ve pencerelerini kapatın ve odanın iyice buhar almasını sağlayın. Duvarları temizlemeye oda iyice buharı çektiğinden emin olduktan sonra başlayın. Odaya iyice sinen buhar oda duvarlarını daha kolay temizlemenizi sağlayacaktır.
Mutfak duvarlarınızı temizlemek istediğinizde ise duvarları temizlemek için kullanacağınız sabunlu suya bol miktarda tuz ilave edin. Bu şekilde duvarlardaki is ve yağ kirlerini kolayca temizlemiş olacaksınız.
Boyalı oda duvarını temizlemek istediğinizde ise önce boyalı duvarlarınızı iyice yıkayın eğer yıkama imkanınız yok ise o zaman duvarları sadece su ile iyice ıslatın. Daha sonrasında ise duvarınızı iyice kuruttuğunuzdan emin olun. Daha sonrasında ise bir leğen dolusu suya bir miktar nişasta ilave edin ve nişasta ilave ettiğiniz su ile temiz ve orta büyüklükte bir süngeri iyice ıslatın ve bu sünger yardımı ile duvarlarınızı iyice ovun. Bunu yapmanızın nedeni duvarlarınızı temizleyeceğiniz bir sonraki zaman için duvar temizliğini kolaylaştırmanızdır.
• Duvarlarınızda çok fazla parmak izi var ise canınızı sıkmayın bunları da kolayca temizlemenin yolu var. Eğer komple bir duvar temizliği yapmak istemiyor ama sadece parmak izlerini çıkarmak istiyorsanız duvarda parmak izi olan bölgeleri kesilmiş patates yardımı il ovun. Yada daha kesin bir çözüm isterseniz o zaman temiz bir bezi parafin ile bulayın bu şekilde duvardaki parmak izlerinden eser kalmadığını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder