Kâğıttan Ponpon Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kâğıttan Ponpon Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Sadece dekoratif kâğıtları kullanarak hem evinizi süslemek hem de kendinizi süslemek için ponpon hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, sevgili hanımlar birkaç tane dekoratif kâğıt ve bir parça tel ya da benzeri bir malzeme ile evinizde muhteşem yeni dekorasyon alanlarına sahip olabilir ya da hazır projeye kalkışmışken birkaç parça takı da ponponlardan hazırlamak isteyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Bu harika eğlenceli proje için dekoratif ince büyük kâğıtlar, cetvel, varsa tel kesen pense, ip, makas ve ince ip tele ihtiyacınız var.

Kâğıttan Ponpon Yapımı

ponpon 1Dekoratif ince kâğıtları üst üste koyun ama yanlamasına değil uzunlamasına olması gerekiyor. Bunun dışında ne kadar çok kâğıdı üst üste koyarsanız o kadar hoş görünen bir ponpon hazırlamış olursunuz.

ponpon 2Üst üste ve yan yani enlemesine masaya koyduğunuz kâğıtları akordeon şeklinde katlamaya başlayın. Tüm katların aynı kalınlıkta olduğundan emin olun.

ponpon 3Daha sonra ince ip teli katladığınız kâğıtların uzunluğunda kesin ve tam ortasına sağlam bir şekilde bağlayın.

Bağladığınız bu teli isterseniz pense ile sağlayarak yani pense ile kıvırarak çok daha sağlam bir hale getirebilirsiniz.

ponpon 4Makas ile kâğıtların uç kısımlarını yuvarlayarak kesin.

Kâğıtların sadece uç kısımlarını yuvarlayarak değil isterseniz dik olarak kesip keskin uçlar ya da farklı uçlar yaratabilirsiniz.

ponpon 5Kâğıtları yukarıdaki şekildeki gibi kanatlardan açın.

ponpon 6Daha sonra çok dikkatli bir şekilde her bir kâğıt katını yırtmadan açmaya başlayın.
Ponponları daha da dekoratif bir hale getirmek için isterseniz her bir katına farklı renkte dekoratif kâğıtlar koyabilirsiniz.

Ponponları isterseniz büyük değil küçük küçük hazırlayıp daha sonrasında birbirlerine yapıştırarak orta masaya cam bir kâsenin içinde koyabilirsiniz.

Ya da isterseniz çok daha minik ponponlar hazırlayıp yüzük yapabilirsiniz. Belki de bileğinize şık bir orta büyüklükte bileklik yapmak istiyorsunuzdur. Veya yazlık elbisenizin yakasına yazın son zamanlarını hatırlatan hoş bir broş. Hatta ve hatta diğer taç yapma projelerimize göz atıp ponponlarda oluşan bir taç dahi kendinize hazırlayabilirsiniz.

Eğer dev ponponlar yaparsanız bu ponponları parti verirken parti salonuna asabilir ve parti dekorasyonuna bir değişiklik ekleyebilirsiniz. Daha başka ponponlardan ne mi yapılabilir? Belki de en faydalı ve en şık dekorasyon olarak ponponun hemen arkasına düşük voltta bir ışık yani küçük bir lamba konulup ponponun renginden de faydalanıp ışıklı bir ponpon ya da ponponlu bir lamba hazırlayabilirsiniz.

Hatta eğer isterseniz orta büyüklükte ve birkaç farklı renkte ponpon hazırlayabilir ve salona ya da balkona hatta bahçeye dekorasyon amaçlı asabilirsiniz. Eğer salona bu ponponları hazırlamak istiyorsanız koltuk, perde ya da halı rengine uyumlu ya da tam tersi olarak zıt renklerde ponponları hazırlamayı tercih edebilirsiniz.

Ponponların son zamanlarda kullanıldığı başka bir mekân ise hemen yemek odasında ve yemek masasının tam ortasında ve lambanın hemen üzerinde. Eğer bu tür bir dekorasyon düşünüyorsanız en az 3 tane uyumlu ya da zıt olan renklerde ponponu kullanmak isteyebilirsiniz.

Ya da büyük ya da orta büyüklükte ponponları hazırladıktan sonra ponponların arkasına uzun çubuklar yapıştırabilir ve bu çubukların da eklendiği ponponları dev vazoların içine koyup ev dekorasyonunuza bir yenilik daha getirebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere ponponları nasıl kullanacağınızı bildiğiniz takdirde ponponları özellikle ev dekorasyonunda birçok yerde kullanabilirsiniz. Ponpon ev süslemesinin tercih edilme nedenleri arasında bu süsleme malzemesinin çok hızlı bir şekilde hazırlanıp aynı zamanda da çok ucuza mal olması ve hemen hemen her türlü ponpon süsünün evin her köşesinde kendine bir yer bulmasıdır.

Eğer sizde evini sürekli olarak dekore edip evde kendi tarzınızı yaratmayı seviyorsanız ve bu tarzı yaratırken de aile bütçesine zarar vermek istemiyorum diyorsanız o zaman mutlaka el işleri kategorimizdeki kendin yap bölümünü ziyaret etmelisiniz. Çünkü bu köşemizde sizlerle onlarca hatta çok yakın bir zamanda yüzlerce farklı kumaş boyama, kişisel ve ev hijyeni malzemelerinin yapımı, lamba yapımı, kıyafet yenileme, makyaj, dekorasyon, takı, okul malzemeleri hatta günlük hayatınızı kolaylaştıracak organizer projelerini sizlere sunuyoruz ve devamlı sunacağızda.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder