İPUÇLARIM

Hanımlar İçin Mutfaktakta Püf Noktaları Varmıdır?

Hanımlar İçin Mutfaktakta Püf Noktaları Varmıdır?

Evet, hanımlar anladığınız üzere yemek yaparken ve mutfakta işlerimizi hızlandıracak ve kolaylaştıracak birbirinden güzel ipuçları burada. Diğer bir değişle hanımlar için mutfakta püf noktaları varmıdır sorusunun cevabı  bu makalede sizleri bekliyor.

Fasulyeler Hemen Haşlansın

Fasulye yemeyi kim sevmez. Bizim kültürümüzde fasulye yemeyi muhakkak masada olur. Ama hanımlarda bir saat önce mutfakta. Çünkü inatçı fasulyeler bir türlü haşlanmak bilmez. Fasulyeler çabuk haşlansın derseniz, önce onları soğuk suda haşlamaya alışmalısınız. Sakın ola, tuz ve sirke eklemeyin, bu küçük hata fasulye kabuklarının sertleşip zor haşlanmasına neden olur.

Ekmekler Ufalanmasın

Ekmek kesmek ve güzel kesmek masada ekmeğin şık bir kasede sunulması güzeldir. Ama işler hep o şekilde gitmez. Kesmeye başlar başlamaz, ekmekler ufalanmaya, parçalanmaya ve bir türlü tam dilimler halinde çıkmamaya başlar. Pekiyi ne yapmalı. Hemen ekmeği kesmeden önce, ekmeği keseceğimiz ekmek bıçağını 2 ile 3 dakika kadar kaynar suda bekletelim. Daha sonra bıçağı kurulayıp, ekmekleri kesmeye başlayalım. Ekmeklerim tam dilimler halinde kesildiğini görecek ve sofranıza ekmeklerinizi dahi şık bir şekilde sunabileceksiniz.
milfoyhamuruyapismasin

Milföy Hamuru Tepsiye Yapışmasın
Hanımlara mutfakta püf noktaları varmıdırın son konusu ise tepsiye yapışan milföy hamurları. Sizde tepsiye yapışan milföy hamurlarından nefret ediyor ve hamurun görüntüsünden hoşnut kalmıyor ve bir çare arıyorsanız, milföy hamurunuzu koyacağınız tepsinizi yağladıktan sonra, üzerine galeta unu serpip ondan sonra milföy hamurlarınızı yerleştirin. Hamurunuzun tepsiye yapışmadan düzgün bir şekilde ele geldiğini göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.