Instagram Çerçeve Nasıl Yapılır?

Instagram Çerçeve Nasıl Yapılır?

Kendin yap köşemizde daha önce farklı çerçeve modellerinin evde nasıl kolay bir şekilde hazırlanacağını siz sevgili ipuçlarım okuyucuları ile paylaşmıştık. Fakat bu projede özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan instagram çerçevenin evdeki malzemeleri ile nasıl kolayca hazırlanacağını göreceğiz.

Gerekli Malzemeler
Instagram çerçeveyi hazırlayabilmek için makas, cetvel, kalın karton kutu, boyalar, fırça, yuvarlak bir kâse ya da yuvarlağı oluşturabileceğiniz herhangi bir malzeme, maket bıçağı ya da sivri uçlu makas, plastik şişe, şeffaf koli bandı ve tutkala ihtiyacınız var.

Instagram Çerçeve

instagram cerceve 1İlk önce herhangi bir karton kutunun üzerine aslında kullanacağınız resmin boyutuna uygun olan yuvarlak bir malzemeyi koyup kenarlarından kalem ile çizin. Daha sonra dış çevreleri 4 cm olacak şekilde hem alt ile üs hem de sağ ile sol taraflarını ölçüp dış taraftan kare oluşturun ve hazırladığınız bu parçayı kesin.

instagram cerceve 2Kestiğiniz bu karton parçasının kenar kare kısımlarına yukarıda gördüğünüz gibi ortaya çizmek için kullandığınız yuvarlak parçayı yerleştirin ve üst kısmı içe doğru çizerek işaretleyin.

instagram cerceve 3İşaretlediğiniz bu kısımları kare kartondan kesin.

instagram cerceve 4Daha sonra orta kısmı maket bıçağı ya da sivri uçlu makas ile kesin.

instagram cerceve 5Daha önce çizdiğiniz yuvarlaktan daha büyük bir yuvarlak çizin ve daha önce çizdiğiniz yuvarlak malzemeyi bu büyük yuvarlağın içerisine ortalayarak koyun ve onunda çevresinden çizerek yukarıdaki gibi iç içe iki daireyi oluşturun.

instagram cerceve 6Sonra her bir kenarı 3 cm olan bir kare daha kartonun üzerine çizin. Sonrasında hem kare parçayı hem yuvarlak parçayı kartondan kesin.

instagram cerceve 7Yuvarlak parçayı kartondan kestikten sonra bu seferde iç kısmını keserek yukarıdaki şekli ortaya çıkartın.

instagram cerceve 8Plastik şişenin üst kısmını yani bombeli kısmını makas ile kesin.

instagram cerceve 9Plastik şişenin bombeli kısmının üzerine şişe kapağını koyun ve çevresini kalem ile çizin. Çizdiğiniz kısmı makas ile kesin.

instagram cerceve 10Şeffaf koli bandı ile büyük karton parçanın üst kısmını şekilde gördüğünüz yapıştırın ve bandın üst tarafını açık kahverengi boya ile boyayın.

instagram cerceve 11Kırmızı, sarı, yeşil, mavi ve siyah renklerini beyaz bir kâğıdın üzerine koyu olacak şekilde yukarıdaki gibi fırça yardımı ile bolca sürün.

instagram cerceve 12Siyah hariç diğer renkleri 7 mili metre ölçülerinde kesin. Sonra siyah boyalı parçanın üzerine Insta yazın ve kenarları yuvarlayarak yazıyı siyah parçadan kesin.

instagram cerceve 13Renkleri yan yana sol üst kenara yapıştırıp fazlalıklarını kesin. Insta yazısını renklerin hemen altına yapıştırın. Küçük kare parçayı siyaha boyayıp sol üste yapıştırın. Orta merceği de tutkal ile yapıştırıp orta kısma tutturun. Küçük merceği de küçük siyah kutunun üzerine ortalayarak yapıştırın.

instagram cerceve 14Önce resminizi merceğe ortalayarak yapıştırın. Daha sonra uzun ve ucunu kıvırdığınız başka bir karton parçasını da üst kısma yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder