Bebek Bakımı Püf Noktaları

Bebek Bakımı Püf Noktaları

Bebeğinizi hastaneden eve getirdiniz ve şimdi nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz! O zaman hemen aşağıdaki bakım ipuçlarını okumaya başlayabilirsiniz.

Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bebeğinizi hastaneden eve getirdiğinizde mutlaka bebeğinizi yıkayın.

Eğer bebeğinizin göbeği henüz düşmemiş ise bu bölge banyo sonrasında hemen kurulanmalıdır ve bebeğinizin göbeği tamamen düşene dek yüzde yetmişlik alkol ile mikrop kapmaması açısından düzenli olarak silinmelidir ve sonrasında üstü kapatılmalı ve kesinlikle bebeğin bezine temas ettirilmemelidir.

Bebeğinizi her gün ortamı uygun hale getirerek yıkayın.

Bebeğinizde kalça çıkıklığına sebep vermemek için kesinlikle bebeğinizi kundaklamayın ve bebeğinize vücudunu saracak giysiler girdirmeyin ve kesinlikle banyo sonrasında bebeğinizin ayaklarından tutmak sureti ile bebeğinizi sallamayın.

Bebeğinizi kesinlikle yüzükoyun yatırmayın! Bebeğinizi yüzükoyun yatırmanız çok tehlikeli bir davranış olacaktır. Bebeğinizi sadece sırt üstü ya da yan tarafına doğru yatırın ve bebeğinizin yatış pozisyonunu sürekli olarak değiştirin ve kesinlikle bebeğinizin yüzünü örtmeyin.

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra 3 ile 5 gün içerisinde bebeğinizin topuğunun hemen altından sadece 4 damla kadar kan alınmalı ve bebeğinizde zeka geriliği ya da büyüme geriliğine neden olan hipotroidi ile fenilketonuri hastalığı için test ettirilmelidir. Bu testi bebeğinize yaptırmak için bebeğinizi sağlık merkezine götürmeniz yeterli olacaktır.

Bebeğinizi sürekli ve düzenli olarak sağlık kontrolüne götürün ve aşılarını çok iyi bir şekilde takip edin.

Bebeğinizin ilk kontrolü doğumdan sonraki 3i ile 5 gün içerisinde, sonraki kontrolü 15 gün sonra ve üçüncü kontrolü de 6 hafta sonra mutlaka yaptırılmalıdır.

Unutmayın!

Bebeğinizin sağlık kontrollerini bağlı olduğunuz bölgedeki sağlık ocakları ücretsiz olarak yapmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder