İlaç Lekesi, Şurup Lekesi Nasıl Çıkar?

İlaç Lekesi, Şurup Lekesi Nasıl Çıkar?

İlaçlar bileşimlerinden dolayı çok fazla farklılık gösterirler. Eğer lekelenen giysiniz çok kaliteli ise o zaman aynı ilaç ile birlikte giysinizi temizleyicinize götürmelisiniz. Şurup lekeleri genellikle su ile yıkandıkları zaman çıkarlar.

Böyle bir şurup lekesi durumunda lekeyi hemen ıslatın ve yıkama yapmadan önce deterjan ile yada ön-ıslatma enzim bir solüsyon ile ovalayınız.

Yatak Ve Yatak Takımlarından İlaç Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Yatak ve yatak takımlarını ilaç lekelerinden arındırmanız için kuru temizlemeye para harcamanıza gerek yok. Yatak ve yatak takımlarınızda ilaç lekeleri var ise o zaman hemen bu takımları alıp silin yada hemen suya bastırın.
  • Eğer çarşaflara değen ilaç lekesi yağlı ilaç türünden ise o zaman bu lekeleri yağ çözücüler ile çıkartabilirsiniz.
  • Demir içeren ilaçlar ise genelde pas izlerine neden olurlar ve bu gibi izleri çıkartmak için aynı pas lekesini nasıl çıkartırsanız aynı şekilde çıkartmanız gerekmektedir. Daha önceki yazılarımızda pas lekesinden bahsetmiştik. Bu gibi pas lekeleri ile baş etmek için ticari pas çözücülere ihtiyacınız olacaktır.

Halıdan İlaç Lekesi Nasıl Çıkartılır?

  • Halıya bulaşmış olan ilaç lekesini vakit kaybetmeden hemen temiz bir havlu yada kağıt mendiller ile emdirin. Sakın ovmaya kalkmayın çünkü bu sadece ilaç lekesinin halının daha derinlerine ve tüylerine nüfus etmesini sağlar.
  • Halıdaki lekeyi çıkartmak için isterseniz halı şampuanı kullanabilirsiniz. Ama o anda halı şampuanınız yok ise o zaman 1 bardak kadar sıcak suya 1 çay kaşığı kadar deterjan ilave edin ve tüyleri bu karışım ile yavaş bir şekilde fırçalayın.
  • Lekeyi fırçalama işleminiz sırasında aynı zamanda emdirme işleminide uygulayın ve bu şekilde leke kaybolana dek devam edin.
  • Fakat bazı durumlarda bazı lekeler evde çıkmaz ve bu lekeler profesyonel yardım gerektirebilir.

Mobilyadaki İlaç Lekeleri Nasıl Çıkar?

Mobilyanıza ilaç lekesi değmiş ise sakın vakit kaybetmeyin ve mümkün olduğunca çabuk bir şekilde emdirme işlemini uygulayınız. Eğer isterseniz temizleme işlemini alkol ile birlikte yapabilirsiniz.

Unutmayın!
Alkol esaslı olan ilaçlar kumaşlarda leke yapabilirler. Bu tür lekeleri alkol lekesi çıkartır gibi çıkartmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmat dedi ki:

    Piraldyn adli ilac lekesi nasil cikar

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder