Kolik Ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Kolik Ve Tedavi Yolları Nelerdir?

Herkesin de iyi bildiği gibi bebekler ve çocuklar bitkisel tedavilere olumlu yanıt vermektedirler. Bu yüzden birçok bebek ve çocuk hastalığını bitkisel tedaviler ile iyileştirmek mümkündür. Ayrıca unutulmaması gereken diğer husus ise bebeklere daha ilk aylarında biberonları ile bitkisel çay verirseniz bebekler bitkisel çaylara alışacak ve ilerideki bitkisel tedavilerde bitkilerin acılığından şikâyet etmeyeceklerdir.

Kolik Hastalığı Nedir?

Bebeklerde kolik hastalığının bilinen en yaygın sebebi emzirmede bebeği yanlış pozisyonda tutmak ve bebeğin hava yutmasına sebep olmaktır. Bu da bebeklerde ağrıya sebep olmaktadır. Tabi bu durum da annenin gerilmesine neden olur. Emzirme döneminde anneler kendi beslenme saatlerinde bir fincan güvercin otu veya papatya çayı içerler ise bu gerginlik ile baş etmelerine yardımcı olacaktır. Şunu da söylemeden edemeyeceğim sevgili anneler, baharatlar, inek sütü ve buğday gibi besinler tahrişe neden olabilir ve kolayca sütünüze geçebilir bu yüzden eğer emzirme dönemindeyseniz özel bir beslenme programı uygulamanızda yarar vardır.

 

Kolik Tedavisi Yolları
• Kolik ile mücadelede kimyon, rezene ve dereotu bebeklere içirilebilinir veya bebeği besleme öncesi anne tarafından alınabilir.
• Yine başka bir yöntem olarak, kompresi papatya deminde ıslatıp bebeğinizin karnına masaj yapabilirsiniz. Veya her 15 dakikada bir bebeğinize mayıs papatyası 3X’ den bir veya iki damla kadar verebilirsiniz.
• Bebeğinizin bağırsağını yumuşatmak ve uyku düzenini sağlamak isterseniz bunun için kedinanesine başvurabilirsiniz. 500 mili gram kadar suya bir tatlı kaşığı kadar kurutulmuş kedi nanesi ekleyip demleyin. Ve bebeğinize yemeklerden önce bir veya iki yemek kaşığı kadar verin. Unutmayın artan çayı hemen atmanıza gerek yok. Artan çayı 48 saat kadar dolapta tutabilir ve ihtiyaç oldukça ısıtıp bebeğinize verebilirsiniz.
• Kolikten kurtulmak için geleneksel Çin masajını da deneyebilirsiniz. Bu masajda bebeğinizin omurgasının alt kısmını bel bölgesinden kuyruk sokumuna doğru tek yönde iki yüz defa kadar sıvazlayın. Eğer bebeğinizin ishal sorunu var ise bu masajı kuyruk sokumundan bel bölgesine doğru uygulamalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder