Maydanoz Suyu Metabolizmayı Hızlandırır mı?

Maydanoz Suyu Metabolizmayı Hızlandırır mı?

Maydanoz sadece kendi başına yendiği zaman dahi çok faydalı olan bir yeşillik türüdür. Fakat maydanozu sadece yeşillik olarak değil suyunu da kullanmak sureti ile hem safra taşlarının atılmasını sağlar hem böbrek hem de karaciğere korunma sağlamış olursunuz.

Elbette sadece bu kadar değildir, maydanoz suyunun insan vücuduna verdiği şifalar. Birkaç örnek daha vermek gerekirse maydanoz suyu sayesinde idrar yollarını tedavi edebilir, sivilcelerden kurtulabilir, kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Bunların dışında maydanoz suyu zayıflamak isteyen kişiler için de çok yardımcı olan ve metabolizmanın daha iyi ve daha hızlı çalışmasına yardımcı olan bir yeşilliktir.

Zayıflama alanında maydanoz suyu bilhassa limon ile birleştirilerek kullanılmaktadır.

Maydanoz suyunun diyet yani zayıflama alanında kullanılmasının ilk sebebi herhangi bir şekilde kalori içermemesinin yanı sıra kan dolaşımını ve dolayısı ile metabolizmayı da hızlandırmasıdır.

Maydanoz suyu sayesinde özellikle maydanoz suyunu kür halinde uygulayan kişiler hem vücutlarındaki ödemi atarlar hem de maydanoz suyunun yağ yakıcı etkisinden faydalanırlar.

Maydanoz Suyu

Maydanoz Suyu Ve Zayıflamak

Maydanoz suyu yukarıda saydığımız nedenler sebebi ile zayıflama aşamasında kişiye çok yardımcı olur. Bilhassa kürler halinde alındığında çok etkili sonuçlar ortaya çıkar.

Fakat sadece maydanoz suyu içerek zayıflanamaz. Bunun yanı sıra zayıflamak isteyen kişi aynı zamanda yediklerine ve kendi psikolojik durumuna da dikkat etmelidir.

Kişi yediklerinin yanı sıra psikolojik dengesine de dikkat eder ise ve bunun yanında da maydanoz suyu kürünü düzenli bir şekilde ve içerse her hafta ve düzenli olarak ve sağlıklı bir şekilde en az haftada 2 kilo verebilir.

Hazırlayacağınız maydanoz suyu limon ile birlikte karıştırılır ise maydanozun zayıflatma etkisi neredeyse 2 katına çıkar.

Hazırlayacağınız maydanoz suyunu taze limon suyu ile iyice karıştırın ve 15 günlük kürler halinde her gün ve düzenli olarak 15 boyunca içebilirsiniz.

Eğer sağlık açısından bir sakıncası sizin için yok ise 15 gün yerine 2 aylık bir küre girebilir ve en az 8 kiloyu hem sağlıklı bir şekilde hem de kalıcı olarak verebilirsiniz.

Maydanoz Suyu İle Nasıl Kilo Verilir?
Maydanoz suyu ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız düzenli olarak sabah kahvaltısı öncesinde mümkünse limon ilave edilmiş maydanoz suyundan en fazla 1 su bardağı kadar içilmelidir.

Zayıflamayı hızlandırmak açısından akşam yemeğini yemeden yaklaşık olarak 45 dakika önce yine bir büyük su bardağı kadar limon ilaveli maydanoz küründen içmenizde fayda vardır.

Maydanoz kürünü sadece sabah değil akşamları da almak hem metabolizmayı hızlandıracak hem kana oksijen sağlayacak hem de zayıflamayı hızlandıracak hem de vücuttan toksinleri de daha hızlı bir şekilde temizleyecektir.

Maydanoz Suyu Nasıl Hazırlanmalıdır?
Maydanoz kürünüzü hazırlayabilmeniz için en az yarım demet kadar taze maydanoza, iki yemek kaşığı kadar ve mutlaka taze limon suyuna ve yarım su bardağı kadar temiz suya ihtiyacınız var.

Kullanacağınız hem limon hem de maydanozun taze olmasına dikkat ederek maydanozun suyunu iyice çıkartın. Daha sonra su ile limon suyunu da ekleyip yeniden karıştırın ve hazırlar hazırlamaz da hemen için. Bu kürü kesinlikle bekletmemek gereklidir. Çünkü bekledikçe kürün içerisindeki gerekli vitaminler ve besin değerleri azalarak daha önce saymış olduğumuz etkileri de zayıflayacaktır.

Hazırladığını bu kürü sabah yarım bardak ve akşam yarım bardak şeklinde ayarlayarak için. İsterseniz malzemelerin yarısını kullanarak sadece her seferinde yarım bardak kadar kür hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu kürü düzenli bir şekilde ve en az 15 günlük kürler halinde kullanırsanız haftada yaklaşık olarak 2 kilo vermeniz mümkündür.

Bu kürü uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta 15 günün sonunda vücudunuzun dinlenmesi için en az 1 hafta kadar küre ara vermenizdir. Vücudunuza dinlenmesi için ara verdirmezseniz vücudunuza yani organlarınıza fazla yüklenebilirsiniz.

Maydanoz Suyu Kürünü Kimler Uygulayamaz?
Maydanoz suyu kürünü kronik hastalığı olanlar ile gebeler kullanmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder