Sevdiğim Kadının Dikkatini Nasıl Çekerim?

Sevdiğim Kadının Dikkatini Nasıl Çekerim?

Bayanlar ayrıntılara takılır ve hayatlarındaki erkeği seçerken birçok faktöre dikkat ederler. Erkekler, hoşlandığı bir bayana kendini göstermek istiyorsa bazı sınavlardan geçmek zorundadır. İlk önce hayatındaki kişinin kişilik özelliklerini analiz etmelidir.  İlk tanışanlar içinse sevdiğim kadının dikkatini nasıl çekerim tüyolarını maddeler halinde sıraladık.

En karizmatik erkek güzel gülebilendir

Doğru bilinen yanlışlardan biri karizmatik olmak için sert bakışların atılması gerektiğidir. Bunun aksine bayanlar sempatik, gülen ve güldüren erkeklere bayılırlar. Zekice yapılan bir espiriye bir bayan kayıtsız kalmaz ve sizin mizah gücünüzü farkeder.  Samimi gülen bir erkeği de çok çekici bulmaktadır. Gerçek gülümsemekte gözler kısılır, dudaklar yukarı doğru yayılır, gözlerin içi parlar. Size çok tepkisel davranan bir bayan bile gülümsemenizi taklit eder ve gülümsemeye başlar. Psikolojik kanıtlar gösteriyor ki, kişi güldüğünde kendine ve karşısındakine sakinlik, huzur verir. Güldüğünüzde çevrenizdekine ben sana zarar vermem mesajı verirsiniz ve size karşı tepkileri azaldığını görürsünüz.

Dürüst tavrın onu etkileyecektir

Bazen karşıdaki kişiyi kırmamak için, ona iyi gözükmek için düşüncelerimizi saklayabiliyoruz. Sevdiğin kadını etkileme niyetindeysen duygu ve düşüncelerini dürüstçe dile getirmelisiniz. Açık sözlülükle patavatsızlık çizgisini iyi belirlediğin sürece düşüncelerini paylaşman hiçbir kadını rahatsız etmez. Sevimli gözükmek için karşıdakiyle aynı görüşteymişsin gibi davranmana gerek yok, kendi düşüncelerini doğru cümlelerle ifade edebilmelisin. Kadınlar ne istediği bilen ve düşüncelerini savunan erkekleri çok beğenirler. Karizmatik bir duruş yaratmak istiyorsan bunu etkili iletişimle sağlayabilirsiniz.

Kendine güven, sevdiğine güven

Kendine güvenen bir insan hiçbir şeyi kaybetmekten korkmaz. Sevdiğiniz kadının dikkatini çekmeye niyet ettiyseniz bedeninizle ve ruhunuzla güven kokmalısınız. Güvenli gözükmek, ukala ve herkesi yok sayan bir havaya bürünmek değildir. Aldığı kararlarda emin, konuştuğu sözlerin bilincinde, çekingen davranmayan, kendini her anlamda yeterli gören kişi karşıdakine doğru bir imaj çizecektir. Yapabileceğin işlere cesaretle atıl, yapamayacaklarına dürüstçe yapamayacağını söyle.

Benim için değerlisin demenin diğer bir yolu

Sevdiğinize direkt olarak sevginizi anlatamıyorsanız, onu önemsediğinizi gösteren tavrılar sergilemelisiniz. İnsanlar sadece değer verdiği kişilerin fikrini merak ederler ve o fikirlere uygun karar verirler. Siz de hayatınıza almak istediğiniz kadını etkilemek istiyorsanız, bazı konularda onun fikrini alın. Kararsız kaldığınız bir konuda ona danışın, çok basit tercihler de bile onun kararını sorduktan sonra hareket edin. Onun fikrin, sormanız ve sonrasında uygulamanız, hayatınızda ona özel bir yer ayırdığınız göstergesidir. Düşünceleri önemsenen bir kadın, artık size daha farklı gözle bakacaktır. Tutamayacağınız kararları bir bayandan almamaya dikkat etmelisiniz çünkü bayanlar verdiğiniz sözlerin peşine düşerler. Mesela bir araba alacaksanız ve sevdiğiniz bayana sorduysanız, onun verdiği fikre uymalısınız. Ona soru kendi kararlarını uyguluyorsanız, karşınızdaki bayana değersiz hissettirebilirsiniz.

Sevdiğin kişinin arkadaşlarıyla iyi geçin

Sevdiğine yaklaşıp onu daha iyi anlamak istiyorsanız onun arkadaşlarıyla arayı iyi tutmanız gerekir. Kişinin neye kızdığını, nasıl bir yapıya sahip olduğunu, olmazsa olmazının ne olduğunu öğrenmek için, arkadaşlarıyla bolca görüşmelisiniz. Muhabbet arasında da merak ettiğiniz soruları sorarak sevdiğinle ilgili tüyolar alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, söyleyeceğiniz her şeyin sevdiğinizin kulağına gideceğidir, bu yüzden bilgi alırken profesyonel davranmalısınız.

Burçlar kişilik hakkında ipucu verir

Sevdiğinizin yakın bir arkadaşıyla muhabbet etme olasılığınız yoksa, kişinin burcuna göre bazı çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Koç kadını savaşçı ve vücuduna özen gösteren, boğa kadını inatçı ve maddi konulara önem veren, güvenle hareket eden, İkizler çok sık fikir değiştirebilen, yengeç duygusal ve sürekli ilgi bekleyen, aslan burcu gösterişi seven ve lider olmak isteyen, başak burcu olayları çok inceleyen ve oldukça titiz, terazi burcu estetiğe önem veren ve fiziksek özelliklere takılan, akrep kadını tutkulu ve sezgileri yüksek, yay burcu özgür ruhlu ve iletişime açık, oğlak burcu dürüstlüğe önem veren ve inatçı, kova burcu çok süslenen ve yeni bilgiyi seven, balık kadını duygusal ve melankolik bir yapıya sahiptir. İlgi duyduğunuz kadının burcuna göre hareket etmeli, tanıdıkça kendi özelliklerini keşfetmenin keyfini çıkarmalısınız.

Bayanlar ince düşünceli erkekleri sever

Sevdiğim kadına nasıl davranacağım diyorsanız, kadın ruhundan iyi anlamakla işe başlayın. Kadınlar ayrıntıları gören ve bununla ilgili sürprizler yapan erkeklerden hoşlanır. Örneğin kitap okumayı seven birine ilgi duyuyorsanız ona uzun süredir aradığı ve bulamadığı kitabı hediye edebilirsiniz. Çok sevdiği bir grubunun albümünü alabilirsiniz. Edebiyatla ilgiliyse kitap fuarına davet edebilir, şiir dinletisi yapan mekânlara gitmeyi önerebilirsiniz. Hastaysa sıcak bir çorba yapabilirsiniz ya da eczaneden boğazına iyi gelecek ürünler alabilirsiniz.

Kendi ellerinizle yaptığınız bir yemek, onun için bestelediğiniz bir şarkı, gecenin bir yarısı arayıp söyleyeceğiniz birkaç güzel söz, bayanları etkilemek için yeterli hareketlerdir. Duygularınızda samimi olduğunuzu hisseden bir kadın size hayır demeyecektir.

Zor zamanlarında yanında olmalısın

İnsanlar en zor zamanlarında yanında olanları asla unutmazlar. Siz de sevdiğinizin gözünde farklı olmayı seçiyorsanız, onun kötü zamanlarında onu aramalı, bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sormalısınız. Ayrıca üzülmemesi konusunda verdiğiniz telkinler, onun yanında olduğunuzu anlatan ifadeler sevdiğinizin gözünde sizi değerli kılacaktır. Bazı bayanlar güçlü gözükmek için kimseden yardım istemediğini belirtir, bu durum da bile her daim onun yanında olduğunuzu belirtmelisiniz.

Anlamlı bakışlar, söylediklerinizi destekler

Dilinizden ne çıkarsa çıksın eğer gözleriniz söylediklerinizi desteklemiyorsa hiçbir anlamı yoktur. Sevdiğinize kendinizi doğru ifade etmek istiyorsanız, anlamlı bakışlarla konuşmalısınız. Anlamlı bakmak maalesef öğrenilen bir şey değildir, içte ne varsa göz de onu yansıtır. Özür dilerken gerçekten gözlerinizde pişmanlık olsun, seviyorum derken gözlerinizde aşk bulunsun. Samimi ve içten bir bakışla sevdiğinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Her konuda bilgi sahibi olmalısın

Yakışıklı ve karizmatik olmanın yanında bilgili bir yapınızın olması, bayanların ilgisini çekecektir. Siyasetten, tarihten, genel kültür konularından, özel yeteneklerinizin olmasından bahsedin ve farklılıklarınızı ortaya koyun. Araştırmacı ve bilgiye ulaşmaya önem veren tarafınız sizi olduğunuzdan daha karizmatik gösterecektir. Bildiklerinizi ukalalığa kaçmadan anlatmalı, bilmediğiniz konuda inatlaşmamalısınız.

Spor yapın, sağlıklı beslenin

Kendine özen gösteren, fit görünen, sağlıklı beslenmeye özen gösteren bir erkek kadınlara daha çekici gelmektedir. Çok fazla kas yapmamak üzere, vücudunuzun kaslı gözükmesi kadının yanınızda güvende hissetmesini sağlar. Yaptığınız sporu anlatabilir, sevdiğiniz kişiyi müsabakalara davet edebilirsiniz. Yüzmek, tenis, kidboks gibi spor dalları erkeklere en çok yakıştırılan alanlardır.

Görgü kurallarına uy, saygılı ol

Bir bayan erkeğinin görgü kurallarına uygun hareket etmesini ister. Bir bayana nasıl davranacağını bilmeyen, kaba davranışları olan, toplum içinde nasıl hareket edeceğini bilmeyen, büyüklerine saygılı olmayan, yemek adabını öğrenmemiş kişiler bayanların uzak durduğu erkek modelidir. Doğallıkla saygısızlık arasındaki farkı görmeli, gerekirse görgü kurallarıyla ilgili kitaplar okumalısınız. Herkesin aile yapısı farklı olmasına rağmen bazı kurallar herkes için aynı öneme sahiptir.

Sahiplenin, koruyun

Bayanların an dikkat ettiği husus bir erkeğin onu ne kadar korumak istediğidir. Sevdiğiniz birini korumaya çalışmanız, ona zarar gelmemesini sağlamanız, bir kadın tarafından takdir görecektir. Dikkat etmeniz gereken şey, korumayla karşıdaki insanın hayatına karışma farkını anlayabilmenizdir. Sevdiğinizin hayatını yönetmek için değil, sevdiğinizle hayatınızı paylaşmanız gerekir.

Sevdiğim kadının dikkatini nasıl çekerim sorusuna son tavsiyemiz, rol yapmadan olduğun kişi gibi davranmanızdır. Başkası gibi olduğunuzda bu bir gün ortaya çıkar ve sevdiğiniz kendini kandırılmış hisseder. Sizi seven olduğunuz gibi kabul edecektir, sevmek istemiyorsa zaten ilişkinin başlamaması daha iyidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder