Hayvan Pisliği Nasıl Temizlenir?

Hayvan Pisliği Nasıl Temizlenir?

Hayvan pisliği eğer koltuğunuza bulaştı ise su ile borakstan faydalanarak macun uygulaması yapabilirsiniz. Macunu uyguladıktan sonra ilk önce kurumasını bekleyin ve sonrasında da fırça ya da elektrik süpürgesi ile süpürün.

Hayvan Pisliği Temizliği

Koltuk ya da döşemenin üzerindeki hayvan pisliğini temizlemek için lekenin üzerine hemen soda dökün ve beklemeden temiz bir kağıt havlu ile emdirme işlemi uygulayın. Ertesi sabah eğer hala koku var ise bölgeyi karbonat yardımı ile kaplayın ve bu şekilde 2 gün boyunca bekletin. Daha sonra elektrik süpürgesi ile bölgeyi iyice süpürün.

Ya da isterseniz soda döküp kağıt havlu ile emdirme işlemi uyguladıktan sonra ertesi gün bölgeye 10 santimetre kalındığında karbonat ile halıyı ya da koltuğu kaplayın ve ertesi günü bölgeyi süpürün.

Eğer kedi veya köpek idrari lekesi ile karşı karşıyaysanız vakit kaybetmeden 2 yemek kaşığı kadar bulaşık deterjanını soğuk su ile iyice karıştırın. Sonrasında bu karışımın köpüğü ile lekeli olan bölgeyi iyice kaplayın. Daha sonra su ve beyaz sirke karışımı ile bölgeyi iyice yıkayın. Eğer bir ölçüye gerek duyuyorsanız o zaman 8 ölçü su ile 1 ölçü sirke karışımını ölçü olarak alabilirsiniz. Daha sonra saç kurutma makinesi yardımı ile ve sadece soğuk hava ile bölgeyi kurutun.

Leke ya da koku hala geçmemiş ise 1 ölçek hidrojen peroksit ve 1 yemek kaşığı kadar da karbonatı karıştırın. Daha sonra üzerine 1 yemek kaşığı kadar bulaşık deterjanı ilave edip iyice karıştırın. Solüsyonu lekeli bölgeye sadece temiz bir sünger yardımı ile uygulayın. İyice kuruttuktan sonra elektrik süpürgesi ile bölgeyi süpürün. Eğer temizleme işlemeninden sonra hala fazla solüsyon kaldı ise fazlalığı dökün.

Veya lekeli olan bölgeye ilk önce soda dökün. Sonra 1 ölçek hidrojen peroksit ile 1 yemek kaşığı kadar bulaşık deterjanını sadece 1 yemek kaşığı kadar larbonat ile karıştırın ve lekeli bölgeye bu karışımı uygulayın. Bu karışım sayesinde ne leke ne de koku kalmayacaktır. Hazırladığınız bu karışım uçucudur ve bu yüzden de fazlalığı dökmenizde sakınca yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. boklugöt dedi ki:

    ben kendi bokumu temizlemek için aratmıştım

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder