İPUÇLARIM

Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri

Yüz Şekillerine Göre Saç Modelleri

Saçlar bildiğiniz üzere yüzün de çerçevesidir. Sadece doğru olarak seçilmiş saç rengi değil aynı zamanda da doğru olarak seçilmiş bir saç modeli kişiyi olduğundan çok daha güzel gösterebilir.

Yuvarlak Yüz

Bu yüz hattına sahip olanlar diğer kişilerin dikkatini tepeye doğru çekmelidirler ya da yanaklarını örtmelidir. Bu yüz modeli için en ideal olan saç modeli kısa saçtır.

Uzun Yüz
Bu yüz hattına sahip olanlar saçlarını bukleler ile kabartarak ya da dalgalandırarak yüzünüzün iki yanına genişlik verin. Bu yüz hattına en uygun olan saç orta boy saçtır. Bu saçlarda kabarıklık mutlaka kulan hizasından başlamak zorundadır.

Köşeli Çene
Mutlaka çene hattınızı örtün. Yani düz saçlarınızı yanaklarınızın üzerine düşecek bir şekilde kestirebilirsiniz. Eğer saçlarınız dalgalı ise bu durum çene hattınızı yumuşatacaktır. Bu saç modelinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey alnın açık bırakılmamasıdır.

Yürek Biçimi
Yanaklarınızın en geniş olduğu bölgelerde saçlarınızı iyice kabartın. Eğer saçarlınız düz ise uygun olan bir şekilde saçlarınızı kestirip gerekli kabarıklığı sağlayabilirsiniz.

Dar Alın
Eğer alnınız çok dar ise alnınızı kakül ile kapatmalısınız. Kakül taşımaya karar verdiyseniz en güzel kakül şekli olanı seçmelisiniz yani kakülün gözlerinize kadar inmesini sağlamalısınız. Kakül mutlaka başınızın tepesinin biraz gerisinden başlamalıdır. Saçlarınızın geri kalan kısımları ise ister uzun isterseniz de kısa olarak kalabilir.

Küçük Yüz
Eğer hatlarınız uygun ise saçarlınızı arka tarafa doğru taramalısınız. Daha sonra yüzünüzü saçlarınız yardımı ile çerçeveleyip yüzünüze hem genişlik hem de yükseklik sağlayabilirsiniz.

Büyük Yüz
Büyük yüz tipinde saçlar yüze doğru düşmelidir ve saçlar mutlaka yanakların bir bölümünü örtmelidir. Saçlar alında bir açı yapar ise bu yüzü çok daha hoş gösterecektir.

Büyük Burun
Büyük burunlu bir yüze sahipseniz mutlak suretle başkalarının bakışlarını başka bir yere çekmelisiniz. Bunun için de en iyi yöntem dikkati yukarıya yani tepeye doğru çekmektir. Bunun için saçlar kısa bir şekilde kesilmeli daha sonra kabartılmalı ve sonra da tepeye doğru şık bir şekilde toplanmalıdır.

Geriye Doğru Çene
Bu yüz modelinde mutlaka saçlarınız çene hizanızda kabartılacak derecede uzun olmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.