Annabelle Modeli Saç Bandı Nasıl Örülür?

Annabelle Modeli Saç Bandı Nasıl Örülür?

Annabelle saç bandını örmek için makas, ucu küt düz iğne, metre, büyük yani kalın 8 ya da 9 mili metrelik yün örgü şişi ve kalın bir yün ipine ihtiyacınız var.

Bu modeldeki saç banının kalınlığı 15 cm’dir. Özellikle başka bir projeden kalan yün ipleri değerlendirmek için bu neredeyse bulunmaz bir projedir.

Annabelle Modeli Saç Bandı

Başlama düğümü yani ilmeği ile birlikte 16 tane ilmek dizin. İlmekleri geniş ve bol bir şekilde dizmeye özen gösterin. ( Unutmayın kalın şiş ile saç bandını çok daha hızlı bir şekilde örebilirsiniz. )

sac bandi 1Sıra 1: İlk sıraya başlarken ilk ilmeği düz olarak örün. Sağdaki şişe ip atın ve sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Bundan sonra tüm sırayı son ilmeğe kadar sağdaki şişe ip atın sonraki iki ilmiği birlikte alarak ve bu iki ilmeğe düz örgü örerek devam edin. Sıra sonunda bir tane ilmek kalması gerekiyor bu tek ilmeği de düz olarak tek başına örüp birinci sırayı tamamlayın.

sac bandi 2Sıra 2: Sıra ikiye geçince ilk ilmeği ters olarak örün ve sağ taraftaki şişe yine ip atın ve sonraki iki ilmeği birlikte ters olarak örün. Aynı şekilde tüm sırayı son ilmeğe kadar sağdaki şişe ip atıp sonraki iki ilmiği birlikte alarak ve bu iki ilmeğe ters örgü örerek devam edin. Sıra sonunda bir tane ilmek kalması gerekiyor bu tek ilmeği de ters olarak tek başına örüp ikinci sırayı tamamlayın.

sac bandi 3Aynı şekilde sıra 1 ile sıra ikiyi yeniden tekrar ederek saç bandı 40 cm uzunluğa gelene dek örmeye devam edin.

Sıra 1 saç bandının ön tarafı sıra iki ise saç bandının ters tarafı olacak.

sac bandi 4İstediğiniz uzunluğa gelince ya da 40 cm uzunluğa ulaşınca ilmekleri kapatın. İki tarafı da birleştirin ve iğne ile iki tarafı da aynı renk yün ipi ile dikin. Dikim işlemi sırasında düz olan tarafın iç tarafta kalmasına özen göstermeyi unutmayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder