Kapaklı Cam Kavanozları Nasıl Değerlendirirsiniz?

Kapaklı Cam Kavanozları Nasıl Değerlendirirsiniz?

Eğer evde kapaklı mum cam kâseleri, eski çikolata veya şekerleme kâseleri ya da benzeri cam kapaklı kavanozlarınız var ise bu kapaklı kavanozları atmayın.

Onun yerine cam kapaklı kavanozlarınızı yeniden dekore ederek onarlı evde başka alanlarda kullanılabilir bir hale getirin.

Gerekli Malzemeler
Kapaklı eski cam kavanozlar, eski kapı ya da çekmece kolları, vidalar, torna vida ve benzeri gereçlere ihtiyacınız var.

Kapaklı Cam Kavanozları Yenileme

kavanoz dekor 1Eğer cam kavanozlarınızda eski mum artıkları var ise bu kavanozları mum sıcağında çok yavaş bir şekilde ısıtın ve içerisindeki artık mumları eritin.

Sonrasında bu mum artık sıvısını isterseniz başka bir kâsenin içine aktarıp buzluğa koyup ileriki bir projede kullanmak için saklayabilirsiniz.

kavanoz dekor 2Daha sonra cam kâseleri sıcak suyun altında iyice yıkayın. Var ise etiketleri ve cam kavanozun altında bulunan yazılı etiketi de çıkartın. Temizlediğiniz cam kavanozları iyice kurumaları için temiz bir havlunun üzerine koyun.

kavanoz dekor 3Eski kapı kolları ya da çekmece kollarının vidaları çok uzun ise yerine uygun olan başka bir vida kullanabilir ya da uzun olan vidayı gerekli olan boya uygun bir şekilde kesebilirsiniz. Ama en sağlıklısı başka uygun boyutta bir vida bulmaktır.

kavanoz dekor 4Cam kavanozların kapaklarını ters çevirin ev bir kitabın ya da hasar görse de önemli olmayan bir yüzeyin üzerinde çok dikkatli bir şekilde tam orta kısımlarını matkap ile delin.

Bu işlemi 18 yaşından küçükseniz ya da daha önce hiç matkap kullanmadıysanız ebe beyinlerinizden yardım alarak ya da bir bilen kişiye rica edip onun yapmasını sağlayabilirsiniz.

kavanoz dekor 5Tüm kapakların tam orta kısımlarına matkap ile delik açtıktan sonra eski kapı kollarını ya da çekmece kollarını bu deliklerden geçirip monte edin.

kavanoz dekor 6Hazırladığınız bu kavanozları isterseniz fazla takılarınıza yeni bir yer kazanmak için, isterseniz mutfakta kurabiye ve şekerlemeleri koymak için isterseniz de banyoda kulak temizleyici çubukları ve farklı pamukları saklamak için kullanabilirsiniz. Hazırladığınız bu yeni cam kavanozlar hem dekoratif hem de kullanışlı bir hale gelmiş olacak ve eski cam kavanozlarınızı değerlendirmenizi sağlayacaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder