Nazar Nasıl Anlaşılır?

Nazar Nasıl Anlaşılır?

Bende nazar mı var veya nazara geldiğimi nasıl anlarım diyorsanız, nazar nasıl anlaşılır adlı yazımızı okuduktan sonra sizde nazar olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ayrıca sizde nazar olduğunu düşünüyorsanız nazardan kurtulmak için okunması gereken duaları sizler için bir araya topladık. Nazardan koruyacak dualar adlı yazımıza da bir göz atmanızı öneririm.

Nazar’ın varlığı hakkında hemen hemen herkes bilgi sahibidir. İslam dininin de varlığını desteklemekte olduğu nazarın tam anlamıyla ne olduğu ve nazar belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için yazılmış olan bu yazı dikkatlice okunduğu takdirde nazar ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerinin önemli bir kısmı cevap bulacaktır. Bir kişide nazar olduğu takdirde bu durum kendisini bazı belirtilerle dışa vurabilmektedir. Ancak nazar belirtileri ile ilgili olarak bilinmesi gereken iki önemli noktanın varlığı söz konusudur.

İlk önemli nokta, bu yazıda okuyacağınız nazar belirtilerini bebeklerde ve çocuklarda tespit edebilmek oldukça güçtür. Ancak dikkatli bakıldığında ve belirtilerin tamamını öğrenip üzerinde fikir yürütünce bebeklerde ve çocuklarda ortaya çıkan nazar belirtilerini kolaylıkla anlayabilmek mümkün hale gelebilmektedir.

Fakat bu yazıda anlatılan nazar belirtileri, çocuklarda ve bebeklerde görüldüğünde, belirtilerin tamamı bir sağlık sorununun işareti de olabileceği dikkate alınması gereken bir husustur. Bu sebepten dolayı çocuk ya da bebeğin öncelikle bir uzman doktora götürülmesi son derece önemlidir.

Nazar belirtileri ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken ikinci önemli nokta ise Nazar belirtilerinin çok iyi analiz edilmesi ve belirtilere dikkatli bakılması gerekir. Aksi takdirde anlaşılamama durumu söz konusu olabilmektedir.

Nazar Nasıl Anlaşılır: Nazar Belirtileri

Bu yazıda nazarın 3 belirtisi hakkında bilgi verilmektedir. Bir bireyde nazar olduğunun anlaşılabilmesi için bu yazıda anlatılan 3 belirtinin dikkatlice okunup öğrenilmesi son derece önemlidir. Bu 3 nazar belirtisi sayesinde nazar nasıl anlaşılır diye bir soru kafanızda kalmayacak.

  1. Yorgunluk hissi
  2. Ağlama arzusu
  3. Huzursuzluk ve aksilik hali

Nazar Belirtilerinin Anlamı

1. Yorgunluk hissi (Sürekli bitkinlik hali ve halsizlik); Yetişkin bireylerde ortaya çıkan nazar belirtisinin en bariz göstergesi, bireyin sürekli kendisini halsiz ve dermansız hissetmesi şeklinde kendini gösterir. Böyle bir durumda yetişkin birey, hayat karşısında son derece güçsüz ve de tembel hisseder. Bu öyle bir durumdur ki, sanki fiziksel ve ruhsal enerjisi birileri tarafından tüketilmiş hatta yaşam enerjisi çalınmış gibidir.

Bu nazar değme belirtisinin çocuklardaki ve bebeklerdeki belirtisi ise, aşırı derecedeki bitkinlikten kaynaklı olan aşırı uyuma arzusudur. Eğer bebek ya da çocuk eksine göre daha çok uyuma isteği gösteriyorsa, bununla beraber duruma birde sersemlik hali eşlik ediyorsa, böyle bir durum bir nazar değme belirtisi olarak değerlendirilebilir. Bu duruma kimi zaman aşırı esneme hali de eşlik edebilmektedir.

Böyle bir durumla ilgili belirtilmesinde yarar var ki nazar, olumsuz bir enerji akışı ortaya çıkarır. Bu nedenden ötürü kendisine nazar değmiş olan bir birey, üzerinde ortaya çıkan olumsuz enerjinin kendisine yüklemiş olduğu olumsuzluğu üzerinden atabilmek için uğraş verir. İşte bunun sonucunda kişide aşısı esneme ve bitkinlik hali kendisini gösterir.

2. Ağlama Arzusu (Ortada Herhangi Bir Sebep Yokken Duyulan Ağlama Arzusu); Ortada hiçbir neden yokken, bireyin sürekli olarak bir üzüntü hissetmesi ve kötü bir şey olacakmış hissine kapılması, ortaya çıkan bu olumsuz hislerle birlikte gözlerin sürekli dolması bir nazar belirtisi olarak kendisini gösterir. Böyle bir durumda birey, kimi zaman hıçkıra hıçkıra ağlar ve kendisini hiçbir biçimde engelleyemez. Ağlarken de neden ağladığı konusunda en küçük bir fikri bile olmaz. Bu durum öğle bir kendisini gösterir ki ağlamaktan kendisini bir türlü alı koyamaz.

Bu belirti bebeklerde ve çocuklarda da benzer bir biçimde kendisini dışa vurmaktadır. Böyle bir durumda bebekler sebepsiz yere ağlar. Ancak bu ağlama durumu bebeklerde ve çocuklarda bir hastalığın da işareti olabileceğinden doktora götürülmesinde büyük yarar olacaktır. Fakat doktorun değerlendirmesi sonucunda herhangi bir hastalık söz konusu değilse bu durum bir nazar değmesini işaret ediyor olabilir.

3. Huzursuzluk ve Aksilik hali (Kişide Devamlılık Gösteren Bir Huzursuzluk ve Aksilik Halinin Söz Konusu Olması); Eskisine kıyasla nispeten daha fazla huzursuzluk gösteren, huysuz ve aksilik belirtileri sergileyen bireylerde nazar değme söz konusu olabilmektedir. Yetişkin bir birey, normal tepki vermesi gereken durumlarda öfkeleniyorsa ve hiç olmadık şeylere sinirlilik gösteriyorsa, böyle bir durum nazar belirtisi olarak değerlendirilebilir.

Bebekler ve çocuklardaki huzursuzluk ve huysuzluk halini de nazar olarak değerlendirmek mümkün olabilmektedir. Çocuklar ve bebekler kendilerine nazar değmesi durumunda hiç olmadık şeyler karşısında huysuzluk ve huzursuzluk tepkisi verebilir ve ebeveynlerini büyük sıkıntıya sokmak için her türlü yola başvurmaktan çekinmezler. Böyle bir durumda çocuklara olumsuz bir tepki göstermekten kaçınarak çocuğu anlamaya ve içinde bulunduğu durumu algılama çabası göstermek çok daha yerinde olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder