İPUÇLARIM

Nisan Ayında Neler Dikilir

Nisan Ayında Neler Dikilir

Nisan ayı geldi artık havalar daha bir ısındı ve tam bahçe havası ortaya çıktı. Eğer yaz aylarında harika tatlar yemek istiyorsanız turp, marul tohumu ve yeşil soğan ekimine başlayabilirsiniz. Bu dönemde ayrıca salatalık, lahana, karnabahar, soğan, fasulye ve bamya dikmeye devam edebilirsiniz. Seviyorsanız karpuz ve kavun dikme içinde halan zamanınız var demektir.Yine daha önce hazırlamış olduğunuz ve sıcak yastıklarda file haline bıraktığınız domates, biber ve patlıcan fidelerini ekmeye başlayabilirsiniz.

Bunların dışında çiçek olarak ise nisan ayında japon kirazı,maci çiçekli çarkıfelek, zambak, teşbih çiçeği, aynısefa, pembe düğün çiçeği, yer açelyası gibi çiçekleri ekerek harika ve renk renk bir yaz ayı yaşamak için hazırlanın. Tüm bu çiçekler rahatlıkla ekilir ve sizi çok mutlu edecek şekilde çiçeklenmeler ile gösteri sunar.

Bunların dışında elbette gördüğünüz toprak sorunlarını halledecek ve sorunları en kısa sürede yenmeye çalışacaksınız. Özellikle haşerelere karşın hemen önlem almalı ve asla uzatmamalısınız. Topraklarınızdan ölü çimenleri toplamayı ve temizlemeyi ihmal etmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.