İPUÇLARIM

PVC Pencere Sistemlerini Nasıl Temizlemek Gerekir?

PVC Pencere Sistemlerini Nasıl Temizlemek Gerekir?

PVC pencereler genellikle beyaz renkli olduğu için çabuk kirlenir ve zor temizlenir. Ancak biraz pratik bilgiyle, kolay bir şekilde PVC pencere temizliği yapabilirsiniz.

  • PVC pencereleri temizlerken, partiküllü temizleyiciler yerine sıvı ya da krem temizleyicilerin kullanılması önemli olduğu gibi, çözücü ya da ağartıcı maddelerin kullanılmaması da önemlidir.
  • Yeni takılan PVC pencerelerin temizliği için bol su kullanılması ve toz ya da kum taneciklerinin yüzeyden arındırılması önemli olduğu gibi, periyodik temizliğin de sık yapılması gereklidir.
  • Pencere temizliği yaparken, öncelikle çerçevelerin temizlenmesini önemlidir. Temizliğe camlardan başlamak, çerçeveleri silerken, camların yeniden kirlenmesine yol açar.
  • PVC pencerelerde, özellikle dış tarafta kalan bölüm sık kirlendiğinden, temizlik işleminin sıklıkla yapmanız önemlidir. Temizliğin geciktirilmesi, hem temizliğin daha yorucu olmasına ve daha fazla zaman almasına yol açacaktır.
  • Pencere çerçevelerini silerek temizlik işlemi yapılabileceği gibi, yıkayarak da temizlik sağlayabilirsiniz. Temizliği uzun süredir yapılmayan çerçeveler için bezle silmek yerine, fırça ile yıkama yapmak çok daha etkili bir yöntemdir.
  • Pencere camlarını sert bir bezle silmek ya da lekeleri metal, cam gibi çubuklarla çıkarmaya çalışmak camların çizilmesine neden olur. Bu nedenle temizlik işlemi yumuşak bir bezle yapmalısınız.
  • Çamaşır suyu kullanmak, PVC pencere çerçevesinin sararmasına yol açabileceğinden, tercih etmelisiniz.
  • Sararmış pencere çerçeveleri için sıvı krem temizleyiciler ya da yağ sökücüler kullanabilirsiniz.

PVC pencere çerçevelerini ve camları temizlerken, mikrofiber bez kullanmanız ve kurulama işlemini etkili bir şekilde yapmanız da son derece önemlidir.
Kaynak:http://evhayat.com/pvc-pencere-temizligi-nasil-yapilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.