Elyaf yastık makinada nasıl yıkanır?

  • 24 Haziran 2014
  • 12.984 kez görüntülendi.
Elyaf yastık makinada nasıl yıkanır?

Elyaf, yıkanması ve kurutması kolay olan bir üründür. Elyaf yastıklarınızın kılıfların yan tarafında mutlaka yıkama talimatı bulunur. Yıkama talimatında çamaşır makinesinde yıkanabilir işareti veya yazısı bulunuyorsa korkmadan makinada yıkayabilirsiniz.Kuş tüyü Yastıklar Nasıl Yıkanır? Başlıklı konumuza da bakmanızı tavsiye ederim.

Yalnız şunu da unutmamak gerekiyor kaliteli firmalardan alınan yastıklar ve ucuz yastık arasında büyük farklar bulunmaktadır. Özellikle Yataş’ın elyaf yastıkları uzun süre kullandığı halde en iyi verimi verecektir. Bu nedenle yastık seçiminizi yapacağınız zaman kendini ispatlamış firmaları seçmeniz uzun dönemde size fayda sağlayacaktır.

Elyaf ürünleri sağlıya zararlı mı?

Kesin bir sonuç bulamadım lakin elyaf doğal bir ürün değildir. Yün ve pamuk pahalı oldukları için tekstil dünyası daha ucuz olan elyafa yönelmişlerdir. Bu mantıkla yola çıkarsak doğal olmayan her ürün gibi elyafta sağlığımızı kötü etkileyecek yanları olması muhtemeldir. Elyaf yastık yerine yün yastık seçmeniz sağlık açısından çok daha iyi olacaktır kanısındayım. Mynet sitesinde 2004 yılında yayınlanan bir makalede elyafın romatizmalı ve siyatikli insanlar için zararlı olduğu ve ayrıca, bel ve boyun fıtığı olanlar için de zararlı olduğunu belirtmişler.

Yıkama talimatı örneği

Yıkama talimatı örneği

Elyaf yastık çamaşır makinesinde nasıl yıkanır?

Yıkama talimatına göre makinada yıkanmasında bir sorun oluşturmayan yastığı normal çamaşır yıkar gibi yıkayabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hangi program ve kaç derecede yıkanmasıdır. Elyaf yastığı 60 derecede yıkarsanız çok daha sağlıklı bir sonuç alırsınız. Çamaşır makinesinin programda normal yıkama ayarında olsun. Yalnız yeniden uyarıyorum elyaf yastıkta marka çok önemlidir, kötü kalitesiz yastıklarda çok kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Elyaf yastığın kurutulması ve kabartılması:

Elyaf yastığı makinada yıkadıktan sonra bol güneş gören balkon, bahçe vs. gibi havadar yerlerde bir gün içinde kurutabilirsiniz. Kışın dışarıda kurutma imkânız az olacağı için kalorifer üstünde çevire çevire de kurutabilirsiniz. Kışın yastığın kuruma süresi iki güne yükselebilir. Elyaf yastığın kabartılması için çok büyük bir cabaya girmenize gerek yok. Kuruma sırasında kendi kendine kabaracaktır. Kabarmazsa elinizle alkışlar gibi ellerinizin arasına alarak havalandırınız.Elyaf yastik nasil yikanir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. yagmur dedi ki:

    Ben elyaf tastigimi makineye attım ve fermuari aaçılmış elyaflar makineye dağılmış boncuk elyaftan bahsediyorum..hepsini çıkardım ama makinenin içine kaçtı mi bilmiyorum çok korkuyorum 🙁

  2. karo halı dedi ki:

    elyaf yastıkların yıkanması gerçekten çok zor bir iş, yıkadıktan sonra kuruması ayrı bir dert.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder