İPUÇLARIM

Üzüm Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Üzüm Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Günlük hayatımızda çeşit çeşit leke ile karılaşıyoruz. Biz kadınları çileden çıkarak birçok leke ile üstelik. Hele de ev hanımlarının neler çektiğini dile getirmeye gerek yok sanırım bu konuda. Bu yazımda karşılaştığımız bir lekeden ve onu nasıl kolayca temizleyebileceğinizden bahsedeceğim. Üzüm lekesi! Meyve suyunu yaparken, yerken ya da taşırken; her nasıl olursa olsun bela lekelerden biri değil mi?

Üzüm lekesi çıkar mı?

Öncelikle leke temizlemede en basit yollardan biri olan sirkeyi size tavsiye edeceğim. Sirke asidik özelliği sayesinde leke çıkarmada sıkça kullandığımız bir yöntemdir. Sirke ile yıkadığınız bir bez ile lekeli bölgeyi silmeniz size yardımcı olacaktır.

Leke temizliğinde her ne kadar bulaşık deterjanı da etkili bir yöntem olsa da genellikle yağ lekelerinde kullandığımız bir yöntemdir bu. Üzüm lekesinde ise ilk olarak basitçe kullanabileceğiniz bir yöntem olarak tuz çıkmakta karşımıza. Lekenin üzerine dökecek olacağınız bir parça tuz ya da karbonat atıp hafifçe ıslatarak bunların lekeye işlemesini sağlamalısınız. Daha sonra lekeli bölgeyi durulamalısınız.

Üzüm lekesi oluşan bölgeyi temizlemek için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise soda kullanmak olacaktır. Etkili olmasının yanında çok da ucuz bir yöntemdir soda kullanmak. Marketten bir şişe soda alın ve lekeli bölgeye dökün. Birkaç dakika bekledikten soda döktüğünüz bölgeyi temiz bir bez ile silin. Daha sonra lekenin uçup gittiğini göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.