Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz?

Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz?

Cilt Tipi 1; Çok fazla açık ten rengi, çok fazla çil, çok hassa cilt yapısı, kızıl saç, mavi gözler bu türler çok kolay bir şekilde güneşte yanarlar ancak kesinlikle bronzlaşmazlar. Bebekler ve çocuklar da dâhil olmak üzere bu tipteki kişiler güneşte 5 ya da 10 dakikadan fazla ve korumasız bir şekilde kalamazlar.

Cilt Tipi 2; Hassas cilt yapısı, açık renge sahip olan ten rengi, çilli yüz, yeşil, gri ve mavi göz rengi,  açık saç rengi güneşte oldukça kolay bir şekilde yanarlar ve çok az bir şekilde bronzlaşırlar. Bu tür cilde sahip olan kişiler güneşte koruma olmaksızın en çok 10 ila 20 dakika kadar kalabilirler.

Cilt Tipi 3; Normal cilt, buğday bir ten, az sayıda çiller, kahverengi, ela gözler ve kumral saçlara sahip olanlar az bir şekilde yanarlar ve zaman içerisinde bronzlaşırlar. Bu tür cilt tipine sahip olan kişiler 15 ila 25 dakika arasında ve korumasız bir şekilde güneşte kalabilirler.

Cilt Tipi 4; Hassas olmayan cilt yapısı, esmer bir ten, çilsiz bir yüz, koyu renkte olan gözler, koyu saç rengine sahip olan kişiler çok az bir şekilde yanarlar ve kolay bir şekilde bronzlaşırlar. Bu cilt yapısına sahip olan kişiler korumasız bir şekilde güneşte 20 ila 30 dakika boyunca kalabilirler.

Cilt Tipi 5; Siyah ten rengi, çok dayanıklı bir cilt, siyah saçlar, siyah gözlere sahip olan kişiler yanmazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder