Gül Suyu Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Gül Suyu Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Gülün damıtılması ile gül suyu adını verdiğimiz su elde edilir. Elde edilen bu su özellikle insanlar için hem çok faydalı hem de çok kullanışlıdır. Elde edilen bu gül suyu sadece kozmetik sektöründe değil ateş düşürücü veya mide rahatsızlıklarında şifa olarak da kullanılmaktadır.

Bunun dışında gül suyunun güzel kokusu ve tadı nedeni ile gıda endüstrinde de gül suyundan yararlanılmaktadır. Gül suyunun hem daha uzun ömürlü hem de daha sağlıklı olması için bilinmesi gereken bazı şartlar vardır.

Gül Suyu Nasıl Saklanır?

Gül suyunda oluşan bozulmalar veya ekşimelerin asıl sebebi temiz olmayan ortamlarda uzun süre boyunca bekletilmesidir. Bu yüzden ilk önce gül suyunun çok daha uzun bir süre boyunca sağlıklı bir şekilde kalabilmesi için saklama ortamının temiz ve aynı zamanda mikroplardan iyice arındırılmış olması gerekir.

Bunun dışında gül suyunun iyi bir şekilde saklanması yapılmak isteniyor ise ışık ile sıcaklık ve hava ile gül suyunun fazlaca temas etmemesine dikkat edilmelidir. Gül suyu, saklanmak isteniyorsa hava ile ışık geçirmeyecek bir şekilde muhafaza edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder