İPUÇLARIM

Kötü Kokulardan Kurtulma Yolları

Kötü Kokulardan Kurtulma Yolları

Kokular, hayatımızdaki en hoş durumlardır fakat kötü kokular en nahoş durumlardır. Bu kötü kokular ellerimize, kıyafetlerimize, eşyalarımıza, hatta ve hatta evimizin odalarına kadar sinebilecek kadar kötü kokular olabilir. Bu kötü kokulardan nasıl kolayca kurtulabiliriz işte şimdi bunu anlatacağız.

Sigara Kokusundan Giysimizi Yıkamadan Nasıl Kurtuluruz?

Giysilerinize sigara dumanı kokularımı siniyor ve bu kokulardan giysinizi yıkamadan kurtulmak mı istiyorsunuz? Elbette bunu yapabilirsiniz.
Banyonuzda küvet varsa bunu kısa yoldan halledebilirsiniz. Küvetinize kaynar suyu doldurun ve bırakın banyonuz sıcaktan iyice buharlansın. Buharlanan banyonuzdaki küvet askısına bir giysi askısına astığınız giysinizi koyun. Ve hemen sıcak su dolu olan küvete bir fincan sirke ilave edin. İlave etmiş olduğunuz sirke sigara dumanı kokusunu yok edecek, banyodaki buharda giysinizde ütü görevi görüp giysinizdeki kırışıklıkları alacaktır.

Giysilerinizin Mis Gibi Kokması İçin Neler Yapmalı?

Giysilerinizin dolapta mis gibi kokması aslında çok basit bir yöntem sayesinde gerçekleşir. Bir pamuğu alın ve pamuğa beğendiğiniz esanstaki kolonya ya da parfümü iyice sıkın. Bu pamuğu alıp dolabınıza yerleştirin ve her defasında dolabınızdan aldığınız kıyafetlerin mis gibi koktuğunu göreceksiniz.elbiseleriniz guzel koksun

Ellerinize Sinen Soğan Kokularından Nasıl Kurtulursunuz?

Yemek yaparız ama soğansız Türk yemeği neredeyse hiç yok. Durum böyle olunca hanımlar her gün ellerindeki soğan kokuları ile savaşmak zorunda kalırlar. İstediğiniz kadar yıkayın, o soğan kokuları kolaylıkla geçmez. Pekiyi bu hoş olmayan soğan kokularından kurtulmak için ne yapacağız, hemen ellerimizi haşlanmış bir patates ile ovacağız ve soğan kokularının bir anda yok olduğuna şahit olacağız.

Yanmış Süt Kokusundan Kurtulmanın En Kısa Yolu

Süt günlük hayatımızda sürekli tüketmemiz gereken besinlerin başında gelir. Ayrıca süt yardımı ile birçok yemek, hamur işi, tatlı ve pasta çeşitleri de yaparız. Sütü her an kullandığımız için bazen sütü ocakta unutup sütü yaktığımız zamanlarda olur. Böyle zamanlarda ev hanımlarının sabırlarının zorlandığını gayet iyi bilirim. Bu sabır zorlamaya gerek kalmadan ev hanımlarını yanmış süt kokusundan kurtarmanın en basit yolunu hemen anlatayım.
Yanmış süt kokusundan kurtulmak için, sütü ısıttığınız tencerenin üzerine hemen ıslak bir bez koyun. Bunu çok acil yapmanız gerekiyor, böylece ıslak bez yanmış süt kokusunu hemen eme bilsin. Islattığınız bezi isterseniz çeşmede birkaç kez ıslatıp tencerenin üzerine koyun. Yanmış süt kokusundan eser kalmayacağını göreceksiniz.yanmis sut kokusu

Lahana Kokusuna Son Verin

Lahana sağlığımız için vazgeçilmezdir bu konuda herkes hemfikir. Fakat lahana kokusu yaydığı kötü koku yüzünden ev hanımlarının canını sıkabilir. O zaman lahana yaparken kötü kokulardan kurtulmanın yolunu sizlerle paylaşalım.
Lahananın yaydığı kötü kokulardan kurtulmanızın yolu, lahanayı pişireceğiniz tencerenin içine küçük parçalar halinde ekmekleri atın. Bu ekmekleri küçük bir poşet içinde tencerenin içine atarsanız, attığınız ekmeklerin yemek ile karışmasını engellemiş olursunuz.

Kızartma Kokularını Yok Edin

Kızartma yaptığınız zaman mutfağınızın ağır kızartma kokusu ile dolmasını istemiyorsanız, kızartma yapmadan önce mutfağınızda bir kap sirkeli su kaynatın. Eğer kızartmayı hale hazırda yaptıysanız ızgaranızın üzerine kekik yaprakları, defneyaprağı veya ada çayı serpin. Bu işlem kokuyu oldukça hafifletecektir.

Ellerinizin Balık Kokmasını Nasıl Önlersiniz?

Balık ayıklamak zaten yorucu bir iştir. Birde üstüne ellerinize sinen balık kokuları geldiği zaman her şey daha bir zor görünür gözünüze. Ellerinize balık ayıkladığınızda balık kokularının sinmesini istemiyorsanız, balıkları ayıklamadan önce ellerinizi limonla bir güzel ovun, ellerinize hiç balık kokusunun sinmediğini, balıkları ayıkladıktan sonra fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.