Eyeliner nasıl sürülür? Aylaynır Sürme Teknikleri

  • 31 Ekim 2014
  • 1.888 kez görüntülendi.
Eyeliner nasıl sürülür? Aylaynır Sürme Teknikleri

Kadınların en fazla önem verdikleri göz makyajında gözleri güzel gösteren ve belirgin kılan makyaj malzemesi eyeliner’dır. Gözlerde keçeli kalem izlenimi yaratan bu makyaj malzemesi sayesinde çekici bakışlar ve muhteşem bir görüntü elde edilir. Bugünkü yazımızda eyeliner sürme tekniklerinden bahsedeceğiz. Bugünkü yazımızı okuduktan sonra artık aranızda “Eyeliner nasıl sürülür?” diye soran kalmayacak.

Kaş alımı hakkında sizler için dev bir yazı hazırladık. Cımbızla kaş alımından tutun ip ve ağda yöntemleri hakkında bir çok kaş alma tekniği bulacaksınız.[button color=”” size=”” type=”” target=”_blank” link=”http://www.ipuclarim.com/kas-alma-kas-nasil-alinir/”]Kaş Alma: Kaş Nasıl Alınır[/button]

Hangi tene hangi eyeliner?

Esmer ve saçları siyah olan kadınlar siyah eyeliner tercih etmelidirler. Bu renkte bir kalem esmer tenli kadınlar dışında fazla iyi sonuçlar vermeyebilir. Yumuşak kahverengi veya gri tonlu bir kalem beyaz tenlilere daha uygun olacaktır. Gece davetlerinde ise göze çekilen fara ve ten rengine uygun renkli bir göz makyaj malzemesi tercih edilmelidir.

Kolay şekilde eyeliner çekme yöntemi;

Bayanların makyaj yaparken en zorlandığı bölüm eyeliner çekimidir. Başkasına makyaj yapmak kolaydır lakin kişinin iki göze dengeli şekilde eyeliner çekmesinde zorluklar oluşur. Sizin için kolay eyeliner çekme yöntemlerini uzmanlardan öğrendik ve listeledik, size uygun olan tekniği seçebilirsiniz.
Eyeliner çekme kısmına geldiğinizde göz makyajını tamamen bitirmiş olmanız gerekir, sadece rimel sürme işlemi kalmalı. Eyeliner çekiminden sonra uygulanacak far ve gölgelendirme işlemi makyajınızı eksiye taşır ve amatör bir görüntü oluşturur. Göz kapağınızın üzerine belirli aralıklarda noktalar koyun. Eyelinerınızı noktaları yavaşça birleştirerek yapabilirsiniz. İlk oluşacak çizgi çok düzgün olmayabilir, ikinci kez çizginin üstünden geçerek düzeltme yapabilirsiniz.

Eyeliner çekmenin diğer yöntemi göz kapağınızın üstüne kısa çizgiler çizmektir. Nokta koyma yönteminin bir üst aşaması olarak kabul edilebilir. Göz bebeğinizden göz kirpik bitimine kadar belirli aralıklarda çizgiler oluşturun. Sonrasında çizgileri birleştirin, eyelinerınızı kuyruklu yapmak istiyorsanız göz bitiminden kaş bitim hizasına doğru kısa çizgiler yapıp birleştirin. Kuyruk uzunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Kuyruk kısmını daha kolay yapmak için kartvizitlerden yararlanabilirsiniz. Kartviziti göz bitimi ve kaş bitimine doğru tutun ve eyelinerı kartın hizasında sürün.

Kolay eyeliner çekme yöntemlerinden biri de kaşıkla yapılan uygulamadır. Hemen mutfağınızdan bir kaşık alın ve işe koyulun. Kaşığın kulp kısmıyla eyelinerınızın kuyruk kısmını hazırlarsınız. Göz bitiminden kaç bitimine doğru kaşığı koyun ve eyelinerınızla istediğiniz uzunlukta bir çizgi çizin. Sonrasında kaşığın oval kısmını çizdiğiniz çizginin hemen dibinden göz kapağınıza doğru koyun ve kuyruğun kıvrımlı kısmını hazırlayın. Sadece göz kapağınızın üstü kalır, yine küçük noktalar koyma yöntemiyle göz kapağınızın üstüne eyeliner çekebilirsiniz. Son olarak eyelinerınızın üzerinden ikinci bir düzeltme uygulaması yapabilirsiniz.

Eyeliner uygulamasında dikkat edilecek en önemli nokta, kullandığınız ürünün kaliteli ve insan sağlığına uygun olmasıdır. Kalitesiz ürünler bazı bölgelerde topaklanma, renk tonu değişiklikleri oluşturabilir. Eyelinerınız belirli bir kullanımdan sonra kuruyorsa içine birkaç damla asitli içecekten damlatabilirsiniz. Makyajda eyeliner sürmek pratik gerektirir, aynanın karşısına geçerek her gün bir defa uygulama yapabilirsiniz. 3 hafta kadar sonra mucizeler yaratırsınız ve makyajın duayeni haline gelirsiniz. Tüm güzellikler sizi bulsun.

Eyeliner sürme teknikleri;

Eyeliner sürme teknikleri çok çeşitlidir. Her kadının kendine göre kolay ve pratik bir yöntemi olabilir. Yeni başlayanlara bu yazımızda anlatacağımız kaşık yöntemini denemelerini tavsiye ederiz. Zaten bir süre sonra eliniz alışacak ve işlemi çok daha hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Önce basit tekniğe göz atalım.

Eyeliner nasıl sürülür?

Öncelikle eyelinerı ince uçlu bir fırçayla sürmeye çalışın. Kendinizi bu konuda pek başarılı göremiyor musunuz? Size bizden çok kolay bir öneri:

  • – Tamamen aşağıya doğru bakın ve bu sırada üst göz kapağınızı elinizle gerin.
  • – Sürerken eliniz titremesin diye gözünüze önceden kalemle noktalı işaretler koyabilirsiniz.
  • – Ayrıca çizginin düzgün olması açısından eliniz titremesin diye kolunuzla destekleyebilirsiniz.
  • – Mümkün olduğunca kirpiklerin dibine yakın göz kuyruğunda bitecek bir çizgi çekin. Çünkü eyeliner göz kapağına değil kirpik dibine uygulanmalıdır. Bunu unutmayın.
  • – Alt göz kapağınıza ise eyeliner yardımıyla yan yana küçük noktalar yapıp, kısa çizgiler çizin. Gözün üst kapağında bulunan kirpiklerin altına böyle bir çizgi çizilmesi de oldukça güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken çizginin olabildiğince ince olmasıdır.

Kaşıkla eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner sürme tekniklerinden biri de kaşığın yardımını alarak kolay bir şekilde göz makyajı yapmaktır. Kaşıkla eyeliner sürmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • – Kaşığın sapını alt kirpik çizgisinin bitimine koyup bir kuyruk çizgisi çekin.
  • – Sonra kaşığın kavisini üst göz kapağınıza yerleştirip çizgiyi çekin ve daha önceki kuyrukla birleştirin.
  • – Daha sonra geri kalan kısma da eyeliner çekerek makyajınızı tamamlayın.

Bu pratik yöntemleri uygulayarak artık siz de evinizde kolayca eyeliner’ınızı kendiniz sürebilirsiniz.

Kalem Eyeliner Nasıl Sürülür?

https://www.youtube.com/watch?v=5_dt5tm_Tmc

Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

Kusursuz Eyeliner Nasıl Sürülür?

Neden Eyeliner yerine Aylaynır başlığı kullandım;

Aylaynır sürme teknikleri diye bir başlık neden attım diye merak edenleriniz vardır açıklayım. Eyeliner İngilizce kökenli bir kelime olduğundan birçok insanin o kelimenin yazılışını bilmeyip bu tarz bir arama yapacaklarını düşündüğümden bu tarz bir başlık kullandım. Tüm internet sitelerin amaçları sitesine hit çekip sayfasındaki yazıları okuyan misafirlerine doyurucu bir bilgi paylaşmaktır. Kısacası aylaynır nasıl çekilir, aylaynır sürme şekilleri, aylaynır nasıl sürülür, gibi arama yapan kişileri bu konuya yöneltmek için hazırladığım bir konumuzdur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder