İPUÇLARIM

Allık Sürmenin Püf noktaları

  • 25 Ekim 2014
  • 519 kez görüntülendi.
Allık Sürmenin Püf noktaları

Cildinizde sağlıklı bir görünüm elde etmek ve elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için allıklar en büyük yardımcılarımızdır. Ama allık sürmek kesinlikle bir sanattır. Şimdi bu sanat’ın altı temel püf noktasını görelim:

Allık sürmenin 6 altın kuralı;

  1. Kuru bir cildiniz varsa eğer kesinlikle krem allık kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü kuru olan cilt sürülen allığı her yerde eşit bir şekilde emmez, buda yüzünüzde lekeli ve kötü bir görünüm oluşmasına sebep olur.
  2. Eğer üçgen bir yüz yapınız varsa allığı elmacık kemiklerinden başlayıp saç diplerine doğru uzanacak şekilde hafif dokunuşlarla sürmelisiniz. Fakat yüz yapınız oval ise bunun tam aksine allığı elmacık kemiklerinden yanaklara doğru uzanacak şekilde sürmelisiniz.
  3. Tamamen kusursuz bir görüntü istiyorsanız şayet allığı önce geniş bir alana uygulayın ve ardından öne çıkarmak istediğiniz bölgeye birkaç kat daha sürün.
  4. Eğer toz allık kullanıyorsanız çok ince olmayan orta kalınlıkta bir allık fırçası tercih etmelisiniz. Allığınızın içinde bulunan kendi küçük fırçalarını sadece makyaj tazelerken kullanmalısınız.
  5. Allığı sürdükten sonra cildinize koyu kaldığını düşünürseniz eğer ten renginizin bir ton açığı olması şartıyla bir pudra yardımıyla bu koyu görüntüyü dağıtabilirsiniz.
  6. En önemli kurallardan biri de, allık fırçanızın ucunda eğer bir kapak ya da koruyucu yoksa kesinlikle çantanıza ucu açık şekilde koymamalısınız. Bu mikroplara direkt olarak davetiye çıkartmak demektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.