İPUÇLARIM

Makyajda Far Nasıl Kullanılmalıdır ?

  • 23 Nisan 2014
  • 972 kez görüntülendi.
Makyajda Far Nasıl Kullanılmalıdır ?

Far, göz çevresine yapılan makyajın en önemli adımlarından bir tanesidir. Doğru ton ve renkteki far yardımıyla gözlere farklı derinlikler ve anlamlar katmak, göz ve çevresindeki kusurları örtmek mümkündür. Far sürmek için ince fırçaları tercih edebilirsiniz ki, sünger ile far sürmek de mümkündür. Hangisi size daha kolay geliyorsa, hangisi rahatsa onu tercih edin. Far sürerken dikkat etmeniz gereken nokta göz kapağının başlangıç olup, içten dışa doğru hareket edilmesidir. Burada dikkat etmeniz gereken bir noktada gözünüz ile burnunuz arasındaki bölgeye far sürmeyin.

Gözlerinizin rengini far yardımıyla ortaya çıkartmak isterseniz şu adımları takip etmelisiniz; açık renk gözler için koyu renk fark, koyu renk gözler için açık renk far kullanılmalıdır. Gözlere derinlik katması için kirpik diplerine de far uygulayabilirsiniz. Gözleriniz çukur ise parlak ve açık renkler hayat kurtarıcıdır. Ayrıca gözleriniz çıkık ise dumanlı ve koyu renkte tonları tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fırat YELOL dedi ki:

    Makyöz Fatma Gül Profesyonel Make-Up

    Nişan Makyajı, Düğün Makyajı Makyajı, Dizi Çekimi Makyajı, Tv Programı Makyajı, Klip Çekimi Makyajı, Defile Makyajı, Katalog Makyajı, Makyaj Eğitimi Hizmetleri Verilir.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.