İPUÇLARIM

Daha kolay ütü nasıl yapılır?

  • 21 Ağustos 2013
  • 3.572 kez görüntülendi.
Daha kolay ütü nasıl yapılır?

Ütü yapmak ev hanımları için zor ve zaman alan bir ev işleri arasındadır. Özellikle saten ve ipekli kumaşlar bizleri çok uğraştırır. Ev hanımların bu zorluğunu fark eden firmalar çeşitli özellikleri bulunan birçok model ütü üretmişlerdir. Yapışmayan tabanlı ütüler, bol buhar üreten ütüler gibi özellikleri içeren çeşitli markalara ait birçok model vardır.

Benim size daha rahat ve hızlı bir şekilde ütü yapmanız için küçük bir önerim olacak. Ütü masasının üstüne ilk önce bir alüminyum folyo koyun. Onun üzerine ütü masası örtüsünü(kılıfını) serin. Alüminyum folyo serili olan ütü masasında yapacağınız ütüler daha düzdün ve hızlı olacaktır.

Özel havayı çeken veya üfleyen ütü masalarında bu işlemi uygulamayın. O tarzdaki masalarda havanın çıkması için üretilmiş olan delikleri kapanmasına sebep olacaktır.

Ütünüz için evde ütü suyu hazırlamak isterseniz buradaki makalemizi okumanızı öneririm. Birde ütü yaparken oluşan parlama ve yanıklara nelere yapmanız gerektiğini anlatan konumuzda bakabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.