Evde Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde Temizlik Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde temizlik yaparken kullandığınız temizlik ürünleri kirleri olduğu yerden oynatır ve kirler de durulama suyu ile akar. Kirleri yerinden oynatmak için kullandığınız temizlik maddesi en kadar güçlü ise kirlerde o kadar kısa süre içinde yerinden oynayacaktır.

Evde Temizlik Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Suya ilave etmiş olduğunuz temizleme ürünü suda çözünür ve kiri temizlemeye yardımcı olur.

Aynı temizleme suyunun içerisine normal bir temizleyicinin yanı sıra birde mavi ispirto ya da amonyak ilave edilir ise kirlerin sabitlenip inatçı bir hale gelmesine neden olan yağlar dahi kolay bir şekilde temizlenir.

Yağlı kirleri temizlerken sabun tozu kullanıyorsanız o zaman sabun tozu eklediğiniz suyun içerisine boraks, amonyak ya da soda eklerseniz yağlı kirleri çok daha hızlı bir şekilde temizlersiniz.

Temizleme işlemleri sırasında kaliteli bir temizleyiciye farklı temizleme malzemeleri ilave etmek sureti ile elde ettiğiniz macunlar ile bilhassa mobilyaların üzerindeki lekeleri çok daha hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Temizleme işlemleri uygularken, temizlik ilacının etkisini ve kalitesini de göz önünde bulundurun. Ancak çok fazla kuvvetli temizlik malzemesi kullanılması halinde temizleyeceğiniz eşyanın da zarar göreceğini unutmayın. Bu yüzden gerektiği zaman temizleyicinizi sulandırmayı unutmayın.

Her gün sürekli olarak temizleyeceğiniz yerleri mutlaka hafif temizleme ürünleri kullanarak temizleyin.

Çok kötü kokan ve nefesinizi daraltan temizleyici ürünlerden kaçının. Daima çok güzel kokan ve nefes açan temizleme ürünlerini kullanın.

Temizleme ürünü kullandığınız zaman kokusu iyi ya da kötü olsun, kokunun kullanım sonrasında yüzeyde uzun süre kalmamasına dikkat edin.

Leke Çıkartırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Lekelenen eşya kesinlikle bekletilmeden leke çıkartma işlemine tabi tutulmalıdır.

Lekenin yağ, meyve, sakız ya da kan gibi hangi türden bir leke olduğunu belirlemeniz gerekir.

Kirlenen çamaşır, yıkama işlemine alınmadan önce çamaşır üstündeki leke mutlaka temizlenmelidir.

Leke çıkarma işlemine en zor değil de, en kolay leke temizleme yöntemi ile başlamalısınız.

Leke çıkarma işlemine hemen geçmeyin. Lekeyi temizleme için kullanacağınız temizleme malzemesini mutlak suretle çamaşırın görünmeyen bir yerinde deneyin.

Leke çıkarma işlemini tamamladığınız zaman, lekeli malzemeyi ya da eşyayı mutlaka soğuk suda durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kütahya Temizlik dedi ki:

    Ev temizliği oldukça zahmetli bir iştir. Profesyonel temizlik şirketleri ile anlaşarak evinizi temizlemenizi öneririz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder