Mutfak Robotları Nasıl Temizlenir?

Mutfak Robotları Nasıl Temizlenir?

Mutfakta yardımcı olmak için üretilmiş olan robotlar birçok çeşitteki kıyma, kesme, karıştırma, öğütme, yoğurma ve ezme gibi işlemleri yapan araçlardır.

Mutfak robotlarını temizlemeye başlamadan önce mutlaka hepsinin fişini çektiğinizden emin olun.
Daha sonra robotların ayrılabilen parçalarını ayırın ve bu parçaları sabunlu su ya da deterjanlı su ile elde veya bulaşık makinesinde yıkayın.

Yıkama sonrasında mutlaka her bir parça iyice kurutulmalıdır. Robotların metal aksamları hemen kurutulmazsa birkaç yıkama sonra paslanmaya başlayabilir.

Robotların metal aksamları çizici ya da ovucu temizlik malzemeleri ile temizlenmemelidir.
Mutfak robotlarının sabit olan kısımları kesinlikle su ile temas etmemelidir. Sabit olan kısımların sadece temiz ve nemli bir bez ile silinerek temizlenmesi şarttır.

Eğer mutfak robotlarınızı her gün kullanıyorsanız ve bu robotlar tezgâh ya da masanın üzerinde ise günlük olarak dış yüzeylerini silip kurulayın.

Eğer mutfak robotlarınızı arada sırada kullanıyor ve kapalı bir alanda depoluyorsanız temizliğini tamamladığınız zaman robotları yerine kaldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder