Evde Sarılık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Sarılık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde sarılık tedavisi uygulamalarını anlatmaya başlamadan önce sarılığın çocuk tedavisi, radyoterapi, siroz tedavi ve ışın tedavisi ile tedavi edilmekte olduğunu belirtmek isteriz. Ancak sarılık tedavisi birde evde bitkisel yöntemler ile tedavi edilmektedir. İşte bugün sarılığa en etkili olan bitkisel tedavi yöntemlerini sizlerle paylaşacağız.

Evde Sarılık Tedavisi Uygulamaları

Evde sarılık tedavisi dendiğinde akla ilk gelen ve en kolay yöntemlerden biri olan maydanoz haşlamasıdır. Bu kolay ve etkili tedavi yöntemini uygulamak için 10 gram kadar maydanoz sadece 1 litre kadar temiz suda haşlanır ve düzenli olarak suyu içilir.

Bir diğer kolay uygulama ise sabahları aç karnına olarak turp yemektir. Bol miktarda bal yemekte sarılığa iyi gelen yöntemler arasındadır.

Buruna Çekilen Tedavi Yöntemleri

Ebu cahil karpuzundan bir miktar kadar alın ve biraz temiz su ile iyice dövün. Daha sonra bundan sadece birkaç damlasını burnunuza çekin.

Buruna çekilen bir diğer tedavi yöntemi de buhuru Meryem kökünün dövülerek elde edilen suyudur. Bu su düzenli olarak buruna çekilerek tedavi uygulanır. Şahtere bitkisini isterseniz çiğ isterseniz de kaynattıktan sonra yiyebilirsiniz.

İçilen Tedavi Yöntemleri

Ya da biraz bakla suyunu biraz tilki üzümü suyu ve nane suyu ile karıştırıp bal ile içebilirsiniz.Veya biraz turp ile semizotu, kuzukulağı ve turp yaprağının sularını çıkartın ve içerisine bir miktar kadar burçak tozu ekleyip için.

Raziyane bitkisi ile papatyayı karıştırın ve iyice kaynatın. Elde ettiğiniz suyu düzenli olarak için.İsterseniz tütün şerbeti hazırlayabilir ve sarılık tedavisinde kullanabilirsiniz.

Sarılık tedavisinde özellikle sabahları ve aç karnına olmak üzere sadece bir kahve fincanı kadar zeytinyağı içmek, sarılığa çok iyi gelir.Biraz daha lezzetli bir tedavi şekli arıyorsanız o zaman erik ile nar ve birde karpuz sularının karışımını içebilirsiniz.

Eğer çok daha hızlı bir tedavi yöntemine ihtiyacınız varsa o zaman 20 gram kadar biberiye suyunu iyice kaynattıktan sonra içebilirsiniz.Ya da 15 gram kadar rezene ile anasonu karıştırmak sureti ile içebilirsiniz.

Ravençini ile biraz katranköpüğü biraz rezene ve birazda eşek hıyarını iyice karıştırın ve için. Bundan sonra mümkünse üzerine biraz sirke ile birazda fıstık yemeniz çok iyi olur.

İsterseniz kereviz tohumu ile kereviz suyu ile rezene suyu ve birde siyah nohut suyunu iyice karıştırdıktan sonra içebilirsiniz.

Oldukça etkili olan bir diğer yöntemde hindibağ suyu ile hıyarı şenbe iyice kaynatılmak sureti ile içmektir.Pelin ile katran ve birde anason bir arada kaynatılıp içilir ise sarılık hastalığı tamamen kaybolur.

Bitkilerle Sarılık Tedavisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder