İPUÇLARIM

Adet Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Adet Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Adet ağrısı, kadınların sürekli olarak yaşadıkları ağrılar arasında yer almaktadır. Adet döneminde çatlayan yumurtaların oluşturduğu bu ağrı, kimi kadınlarda çok şiddetli bir şekilde gerçekleşirken kimilerinde çok hafif olarak hissedilmektedir. Kadınların bu dönemde kullanabilecekleri birkaç ilaç bulunmaktadır. Bu durumlar için oldukça etkili olan ağrı kesicilerden biri tercih edilebilir. Bununla birlikte, beslenme alışkanlığına çok dikkat etmek gerekmektedir. Bu özel dönemde tüketilecek olan tuz, yağ ve şeker, adet karın ağrısı konusunda daha da tetikleyici özellik gösterecektir. Bu tür gıdalardan uzak durularak protein ağırlıklı beslenmek ise, karın ağrısının hafifletilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Adet Karın Ağrısını Azaltmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Tuz, yağ, şeker ve uyarıcı maddelerden uzak durmak, adet ağrısını bir nebze olsun azaltacaktır. Bununla birlikte doğum kontrol hapının kullanılmasını öneren bazı kişiler bulunmaktadır. Bilimsel olarak faydalı olup olmadığı tartışmalara açık bir konudur. Zararsız olarak yapabilecekleriniz arasında ise, sıcak su torbası kullanmak gelmektedir. Bu yöntem ile ağrının hafiflemesine katkı sağlayabilirsiniz.

Oruç tutmak isteyen kadınların en çok merak ettikleri konu niyet ettikten sonra gelen adet lekesi durumunda orucun bozulup bozulmadığı dır. Adet Lekesi Orucu Bozar Mı? Başlıklı konumuza bir göz atarsanız kafanızdaki sorulardan birinden de kurtulmuş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.