Dikiş Dikerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dikiş Dikerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dikiş dikerken özellikle bir yırtığı onarırken ilk önce giysiyi ters tarafa döndürün. Daha sonra giysi ters haldeyken düz ve temiz bir zemine ya da masaya giysiyi düzgün bir şekilde yayın. Sonrasında yumurta beyazı ile yırtık kısmın üstünü kaplayın. Sonra yırtık bölgeden biraz daha büyük ve keten bir kumaşı yırtık bölgenin üzerine dikkatlice yerleştirin. Sonra hemen daha önceden iyice ısıttığınız ütüyü alın ve yumurta akının yapışmasını sağlamak için hemen bastırın.

Bu sayede hem görünmeyen türden bir onarım hem de dikişsiz onarım sağlayacak birde bu uygulama sonrasında giysiyi hemen yıkarsanız bu görünmez dikiş güzel bir şekilde tutacaktır.

Dikiş Dikerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

File türdeki perdelerinizi dikerken, dikiş yapmak yerine renksiz oje ile birleştirme yöntemini kullanabilirsiniz. Ancak bu işlemi file perdenizi her defasında yıkadıktan sonra yenilemeniz gerekecektir. Ancak bu sayede dikişsiz onarım sağlayabilirsiniz.

Eskimiş olan deri el çantalarınızı atmadan önce sağlam deri kısımlarını dikkatlice kesin. Bu deri parçalar ileride sevdiğiniz bir kot pantolona bir yama ya da süs olabilir. Ayrıca kesilen bu deri parçaları özellikle ceketlerin dirsek kısmına aynı ölçülerde ve aynı bölgelerden dikilebilir. Bu sayede hem daha güzel bir cekete sahip olursunuz hem de ceketinizin dirsek kısımları çok daha uzun bir süre boyunca sağlam kalır.

Düğmeleri her hangi bir giysiye dikerken 4 deliği yerine sadece 2 deliğinden dikerseniz düğmeleriniz çok daha uzun bir süre boyunca giysinin üzerine tutunacaktır.

Düğme dikerken düğmeyi korumanın bir diğer yolu da ipin uç kısmını güzelce düğümlemek ve sonra dikmeye başlamaktır.

Eğer düğmeyi dikerken ip sürekli kırılıyor ise o zaman düğmenin tam ortasına bir miktar tırnak cilası damlatın.

Eğer düğmenin sağlam bir şekilde cekete ya da kabana dikilmesini istiyorsanız o zaman düğmeyi ince misina ile dikin.

Düğme için ilik hazırlarken, ilikte yıpranmanın önüne geçmek için ilikleri tamamen şeffaf bir tırnak cilası ile iyice boyayın. Tırnak cilası iyice kuruduktan sonra keskin bir alet yardımı ile dikkatli bir şekilde iliğin iç kısmını kesin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder